Значення слова

Емульгатор — речовина, яка сприяє утворенню і підвищенню стійкості емульсії. Ефективні емульгатори — міцелоутворюючі ПАР, розчинні високомолекулярні речовини, деякі високодисперсні тверді тіла. Дія емульгаторів на межі поділу двох рідких фаз базується на утворенні навколо глобул дисперсної фази адсорбційних оболонок з високою структурною в'язкістю (структурно-механічного бар'єру), які перешкоджають зближенню глобул і їх коалесценції або флокуляції.

Приклад вживання

Природними емульгаторами є нафтенові кислоти, асфальтени і високоплавкі парафіни, які містяться у нафтах. Їх дія посилюється наявністю в пластових водах мінеральних солей, кислот і дрібнодисперсних механічних домішок.

Походження

з лат. emulgeo — «дою, видоюю»

Приклади в інших мовах

Пол. emulgator
Словац. emulgátor
Словен. emulgator
Чех. emulgátor

Слово додав

Перекладаємо слово емульгатор

izmolznik
2

Вимова: {ɪˈzmɒwznɪk ~ ˈzmɒwznɪk ~ ɪzmɒwzˈnɪ͡ɘk ~ zmɒwzˈnɪɘ͡k}.

Творено чепенем *-ik- від прикметника *iz-mulz-yn- "якости емульсії, як емульсія, прикметник від іменника значення емульсія"; проче див. тут під izmolzniwo.

izmolzniwo
1

Вимова: {ɪˈzmɒwznɪβ̞o ~ ɪˈzmɒwznɪwo ~ ˈzmɒwznɪβ̞o ~ ˈzmɒwznɪwo}.

Творено чепенем *-i-u- + *-o- (<-iwo/-иво>) іменників значення сприяння дії чого від дієслова izmolzniti (*iz-mulz-yn-i-ti) "творити емульсію", від *iz-mulz-yn- "якости емульсії, як емульсія, прикметник від іменника значення емульсія", від іменника izmolzy (*iz-mulz-y-; див. емульсія) "емульсія".

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями