Значення слова

Фізика — природнича наука, яка досліджує загальні властивості матерії та явищ у ній, а також виявляє загальні закони, які керують цими явищами. Це наука про закономірності Природи в широкому сенсі цього слова. Фізики вивчають поведінку та властивості матерії в широких межах її проявів.

Приклад вживання

У мене погані оцінки з фізики.

Походження

грец. φυσικός − природний, φύσις − природа

Слово додав

Перекладаємо слово фізика

сильниця
8
природика
5
природництво
5
рода́
3

ЕСУМ (рід): рода́ "природа".

естьство
2

Друс. естьство "природа, сутність, natural, φυσις; стать, sexus; істота" (Срзн., 834; естьствьнъи "φυσικός", 835), від основи *est-, теп. часу до дієслова "бути". Вимова: {jіство}.

битво́
1

*бъітво ← бъіти "бути".

природознавство
0

Якби не було окремого однойменного предмету одночасно з фізикою, то теж можливо було б вживати

я́вищиця
0

Від "явище", по аналогії з "математика" — "численниця"

єствознавство / єствинниця
0

Синонімічний ряд: єствовідництво (видіти/вбачати суть єства та явищ, що з ним пов'язані; також, як пізнання єства та явищ, що з ним пов'язані), єствотвір (творіння/запис суті єства та явищ, що з ним пов'язані в контексті його пізнання), єствопис (читаємо, як єство'пис, себто описання, і як результат, формулювання знань про єство та явища, що з ним пов'язані), єствовчення.
Можливі жарґонізми: єствинка, єствовідь/єствовидь або єствовід/єствовид. Відносно викладача, доречно буде казати "єствинка", як у російській "физичка".

P.S. Чому основа цього словотвору є "єство"?
Тому що, фізика є наукою, що вивчає матерію та явища, процеси, котрі мають місце в нашому всесвіті. Себто, ми пізнаємо суть (єство) природи. Тому, я й обрав це поняття.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями