Значення слова

Хімія — наука яка вивчає речовини та хімічні реакції.

Приклад вживання

Він слухає лекції з хімії.

Походження

єгип. Chemi чи Kimi − чорний край

Слово додав

Перекладаємо слово хімія

лучба
8
речовинство
7
хемія
5
хімія
4
истниця
2
луча́
2

Від "лучити" (частки матерії).

властниця
0
злучопис
0

Бо описує злучення різних елементів

лучиво (про речовину)
0

Крім /хімії як науки\ та /хімії як хімічних процесів\, ще є /хімія як щось з їдкої речовини або пов'язане з хімічним виробництвом\:
Часто ж можна почути "я зробила собі хімію" чи "фу, ну й хімію смердючу ти заливаєш в машину", "не їж то, то страшна хімія" і т.п.
І "речовинство", і "лучба" вказують на науку, явище або процес (тут різниця як між "господарювання" та "господарство"), тому саме вважаю - гарно мати окреме слово на означення самої речовини хімічної.
Будівництво це є від "злучення" [речовин] та суфіксу "-иво" для збірних тям, які означають матеріял або продукт: вариво, добриво, куриво, меливо, мереживо, місиво, морозиво, паливо, печиво, прядиво, мариво.

річезнавство / річенниця
0

Синонімічний ряд: річевідництво (видіти/вбачати зміну/перетворення речовини/матерії; також, як розвідка процесу зміни/перетворення матерії), річетвір (творіння/запис процесу перетворення/зміни матерії в контексті його пізнання), річопис (читаємо, як річ'опис, себто описання, і як результат, формулювання абстрактних істин про процес перетворення матерії), річевчення.
Можливі жаргонізми: річинка, річевідь/річевидь або річевід/річевид. Відносно викладача, доречно буде казати "річинка", подібно російській "химичка".

P.S. Чому основа цього словотвору є "річ"?
Тому що, хімія - це наука про властивості матерії (речовини = річ) та реакції, процеси, перетворення, які з нею відбуваються.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями