Значення слова

Хіт — популярний музичний твір (або твір іншого жанру), що вийшов на передовицю чартів.

Приклад вживання

В англомовних країнах термін хіт уживають не так до пісні, як до запису (платівки) чи музичного альбому, що потрапив у хіт-парад.

Походження

англ. hit - високий

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово хіт

zabíjnyk
9

tlumaċennä novotvoru zi storinky Zelenyj.Biz, jaka vże kilka rokiv, jak vidiṡla u zabuttä ;)

ЗАБІЙНИК - гіт (хіт)
(новотвір)    Ударний, забійний гудецький твір (пісня чи просто награння), який зльоту розпізнається пересічним обивателем.

За смислом забійник можна порівняти, зокрема, з польським przebój [пшéбуй] – обидва слова означають те саме, що й передирка з англійської hit [гіт] (російська калька звучить як [хіт], що подекуди передалося  і нам).

Якщо відштовхуватися суто від значення такого поняття як ХІТ (англійською буквально означає удар, поштовх, а також успіх, удача, вдале влучення), то правильніше було би його називати навіть не забійником, а якимось відомником, впізнавчиком, успішником чи чимось у такому дусі – позаяк, як вже згадувалося, йдеться про пісеньки, які є відомими або відразу впізнаються слухачем. Однак тут маємо той випадок, коли, як то кажуть, так склалося історично.

вершень
4
очільник
2
влучка
1

Як на мене, то основне значення hit тут це саме влучання, а не удар, бо пісня влучила в перші місця, наші голови тощо. Тому подібно до стріляти - стрілка пропоную влучати - влучка.

знаменя́
0
ошелешка
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями