Значення слова
Параплан — спортивний надлегкий літальний апарат, планер з м'яким двооболонковим крилом, що наповнюється через повітрозабірники набігаючим потоком повітря, створюється тиск, завдяки якому зберігаються форма та профіль крила; рухається під дією сили тяжіння.
Приклад вживання

Історія параплана починається в 1965 році з розробки Sailwing Девідом Барішом. Він називає цю нову дисципліну slope soaring (польотом по схилу). Паралельно до цього винаходу Доміна Джалберт створює коробчастий парашут, який він вважає заміною параболічного парашута. Ця концепція еволюціонує в напрямку вільного падіння, але надає параплану концепції подвійної поверхні та коробок.

У 1971 році Стів Снайдер випускає на ринок в Сполучених Штатах перше коробчасте вітрило під назвою параплан.

Походження

фр. para- «захист від» < іт. para- < para – наказова форма parlare «захищати, прикривати, покривати» < лат. parō «готовий до» < праіндоєвр. *per- «виробляти, виводити, висувати, виносити» +‎ фр. plan «земельна ділянка будівлі» < plan «плоский» < пізніша форма просторіччя plain < лат. planus «плоский, площина» < праітал. *plānos < праіндоєвр. *pleh₂-no-s «сплюснутий» < *pleh₂- (спорід. з лат. palma, planta, plautus, palam, palātum і, ймовірно, pellō)

Приклади в інших мовах

англ. paraglider

пол. paralotnia

моск. парапла́н (от слов: парашют планирующий)

гр. αλεξίπτωτο πλαγιάς

Слово додала

Перекладаємо слово параплан

вітрокрил
2

Бо «крила» заповнюються повітрям

Carolina Shevtsova 6 січня
6 січня

Може, це швидше планер? 🤔
Треба подумати

6 січня

Я так розумію, що в планера крила прості, вони не заповнюються повітрям під час лету. А в парапланера крила мають кишеньки, в які збирається повітря.

вітроліт
1

🤔

6 січня

+

6 січня

Не знаю, куди краще це слово застосувати — до параплана чи планера 🤔

мʼякокрил
0
Carolina Shevtsova 7 січня
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями