Значення слова

Спусковий гачок — деталь ударно-спускового механізму ручної вогнепальної зброї, на яку безпосередньо діє стрілець для відкриття або припинення вогню. Для здійснення пострілу, стрілець натискає пальцем на хвіст спускового гачка, останній діє на шептало (безпосередньо або через проміжні деталі) і відбувається спуск курка або ударника з бойового зводу. Від випадкового натиснення хвіст спускового гачка зазвичай захищений спусковою скобою.

Приклад вживання

Дуже часто люди помилково кажуть "натиснути на курок", коли насправді натискають на "спусковий гачок", який курок приводить у дію.

Походження

калька рос. спусковой крючок; нім. Züngel – язичок, через пол. cyngiel

Приклади в інших мовах

болг. спусък

Варіанти написання
цингель
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово спусковий гачок

кіготь
5

Ззаду ніг трохи вище пальців у півня/когута є по одному дуже великому кігтю, яких в курей немає, якщо смикнути за кіготь то він "розлютить" (запустить) "когутика", яким пропонують називати:курок

кігтик
2

Виглядом нагадує кіготь, крім того приводить у дію "курок" (що є калькою нім. Hahn — "півник"), тож виходить, що натискаючи на "кіготь", ми приводимо у дію "курок" ("півник")

спусковий гачок
0
спускач
0
острога
0

Виглядом нагадує кіготь, крім того приводить у дію "курок" (що є калькою нім. Hahn — "півник"), тож виходить, що натискаючи на "кіготь", ми приводимо у дію "курок" ("півник").

Острога – задній палець у півня.
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/35892-ostrogha.html#show_point

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями