29 квітня Словотвору виповнюється 10 рочків!
Приєднуйтесь до урочистого зідзвону!
Значення слова
Спусковий гачок — деталь ударно-спускового механізму ручної вогнепальної зброї, на яку безпосередньо діє стрілець для відкриття або припинення вогню. Для здійснення пострілу, стрілець натискає пальцем на хвіст спускового гачка, останній діє на шептало (безпосередньо або через проміжні деталі) і відбувається спуск курка або ударника з бойового зводу. Від випадкового натиснення хвіст спускового гачка зазвичай захищений спусковою скобою.
Приклад вживання

Дуже часто люди помилково кажуть "натиснути на курок", коли насправді натискають на "спусковий гачок", який курок приводить у дію.

Походження

калька рос. спусковой крючок; нім. Züngel – язичок, через пол. cyngiel

Приклади в інших мовах

болг. спусък

Варіанти написання
цингель

Перекладаємо слово спусковий гачок

кіготь
7

Ззаду ніг трохи вище пальців у півня/когута є по одному дуже великому кігтю, яких в курей немає, якщо смикнути за кіготь то він "розлютить" (запустить) "когутика", яким пропонують називати:курок

5 вересня 2019
16 вересня 2019

+

14 січня 2023

+

кігтик
3

Виглядом нагадує кіготь, крім того приводить у дію "курок" (що є калькою нім. Hahn — "півник"), тож виходить, що натискаючи на "кіготь", ми приводимо у дію "курок" ("півник")

Карл-Франц Ян Йосиф 5 вересня 2019
спусковий гачок
1
Vadik Veselovsky 5 вересня 2019
спускач
0
Михас Туро 6 вересня 2019
6 вересня 2019

Але його ми не спускаємо ("опускаємо; відпускаємо" r2u.org.ua: спускати), а НАТИскаємо, "спусковим" його назвали лише з їм відомих причин росіяни.

острога
0

Виглядом нагадує кіготь, крім того приводить у дію "курок" (що є калькою нім. Hahn — "півник"), тож виходить, що натискаючи на "кіготь", ми приводимо у дію "курок" ("півник").

Острога – задній палець у півня.
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/35892-ostrogha.html#show_point

Василь Кривоніс 3 серпня 2023
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями