29 квітня Словотвору виповнюється 10 рочків!
Приєднуйтесь до урочистого зідзвону!
Значення слова
Ангіна — поширене захворювання горла.
Приклад вживання

Дитина має ангіну...

Походження

лат. angīna

Варіанти написання
анґіна
Слово додав

Перекладаємо слово ангіна

сти́ски
12

Др. Ярослав Пастернак (Львів): Звичаї та вірування в c. Зіболках, Жовківського пов.

"12. Сти́ски (анґіна). Як дитина має сти́ски, що не може ні їсти, ні ссати, то треба подусити 9 павуків і свяченої солонини або масла і мастити дитину тим попід пахи і по плечах.".

Максим 12 грудня 2019
12 грудня 2019
24 квітня 2020

Гоже!

25 липня 2020

Тут наявна помилка, "стиски", це зовсім не ангіна і взагалі не конкретна хвороба, а симптом утрудненого дихання, який може бути наслідком легеневої хвороби або нервових судом горла. Надаю народні відповідники яких є достатньо: "Пахолка", "Слиногор", "Зариниці", "Горлова жаба", "Зівшіця", останнє слово є у медичному латинсько-українському словнику М. Галина 1926 р.

20 листопада 2021

daua
6

ЕСУМ (ІІ, 8: давити): дáва "хвороба горла".

Чисті, себо, безпередчепі слова суть перво (апріорі) ліпши, значать бо богачість мови творити вже від готових самих іно корін тями різні, й, крім того, безпередчепі слова суть питиміши давнішій мові. Тому се слово є ліпше за передчепий твар *съ-тиск-ъі. Під <давити> (в ЕСУМ, див. више) є й твар: <задавлячка> за "ангіна", та, хоча він і є в словнику, є де гірший за твар <дáва>. Те же є що про твар <зáдавка> "дифтерит" проти ліпших <давúця> та <давíй> "те саме" (див. там же).

אלישע פרוש 2 червня 2020
зівни́ця
4

Angina - анґіна, запалення пе́льки, зівни́ця. -- (Галин М. Медичний латинсько-український словник. - Видання Спілки Українських лікарів в Чехословаччині. Прага, 1926. - с. 13.) https://archive.org/details/Slovnik_medchnii/page/n15/mode/1up

S. Velichko 20 серпня 2021
5 вересня 2022

+

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями