Значення слова

Консоль — спеціалізований електронний пристрій, розроблений і створений для того, щоб грати у відеоігри.

Приклад вживання

Для відеоігор краще обирати консоль аніж ПК.

Розділи
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово консоль

задіяло
13

бо задіює дещо. Чи то обчислювало, чи то фаховий пристрій (гірська справа), чи то забавку.
Як вже усталено, речі називаємо із закінченням на -ло (кадило, опудало, зубило, точило, білило, чорнило, кайло, мило, барило, мірило, орало, покривало, писало, кресало, жало, вдавало, зображило, відображило, обчислювало тощо), бо -ник, -ач, -ець то зазвичай є люде, які виконують відповідну дію.

чинило
13

Сприймаю зауваження людини з німецькою назвою обліківки про "задіяний" з тямою "занадто, надмірно діяний" http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/16448-zadijanyj.html#show_point як слушне, адже подібну тяму надмірності, подолання якоїсь межі мають схожі за будовою слова: забагато, замало, задорого, зарозумілий, запізно тощо.
Тож, річ (тому слово має закінчення -ло), що впливає на дії, вчинки чогось; річ, що спричиняє дії, вчинки; розпочинає дії/вчинки можемо називати ЧИНИЛОМ.

stwl, stol-
3

Словацькою (stôl) та чеською (stůl) зовуть "консоль" зокрема, напр., у виразі: hrací stôl / hrací stůl, досл. "ігровий стіл". Хоча тут мене й надхнули сі мови, я бим се тут "стіл" не вважав за кальку, бо й у друс. мові стѡлъ значило й прилад, з якого що конано.

гравка
2
приставка
2
злітанка
0

"Запуск" важко вимовляти. Тому "запусканка" трохи ріже око.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
12 квітня 2020

Гральну консоль так і звано "гральна консоль", а не просто "консоль". А консоль є який будь пристрій у виді панелі з перемикачами. І в муз.інструмента органа те, з чого грають, є "консоль".

Поділитись з друзями