Значення слова
Мінотавр — за уявленнями давніх греків, страховисько з людським тулубом і бичачою головою, якого народила від морського бика дружина критського царя Міноса Пасіфая. https://uk.wikipedia.org/wiki/Мінотавр.
Приклад вживання

Мінотавр утримувався в лабіринті, кожні 9 років йому приносили в жертву 7 юнаків і 7 дівчат із Афін. Чудовисько вбив герой Тесей при допомозі Аріадни.

Походження

Мабуть, через посереддя моск. Минотавр зичене з дав.гр./гр. Μινώταυρος <— Μίνως (людське йм'я) + ταῦρος (тур, бик) <— PIE *táwros —> псл. turъ —> укр. тур

Дивіться більше:
https://en.wiktionary.org/wiki/Μινώταυρος#Ancient_Greek

Слово додав

Перекладаємо слово мінотавр

минотур
3

Мин (<— гр. Μίν-) -о- тур (<— псл. turъ).

Anton Bliznyuk 21 травня 2022
22 травня 2022

Так, все красно від "Миносів тур" дослівно як і грецьке «Μίνως ταūρος» об'єднане в одне слово "Μινώταυρος" так і в нас "Миносів тур" одним словом "Минотур". Слово заслуговує замінити запозичене "Мінотавр" повністю. ^_^

минів тур
1

Минів (Мин-ов <— гр. Μίν-; чий?) тур (<— псл. turъ).
sum.in.ua: tur

Род: Минового тура
...
Клич: Минів туре

Anton Bliznyuk 19 травня 2022
21 травня 2022

А чом би не передати одним словом й утворити «Минотур»?

21 травня 2022

Я думав над тим, але не певен про правильність такого словотвору. Сам спосіб (мин-о-тур) є правильний, але не знаю за похідне значення. В грецькому миті, це створіння народилося від звичайного тура та дружини Мина. А жило воно в плутищі (лабиринті), яке звів сам Мин. Тому цей тур є Миновим (тобто належить Мину), та не має прямий зв'язок із самим Мином. Розумієте про шо я? Словотвір "мин-о-тур" наводив би на думку, шо цей тур має якісь якості самого Мина, хоча це не так. Може я надто в це вдивляюся. Залежить від словотвору грец. Μινώταυρος. Я ніякої грецької не знаю, тому суджу лише з того, шо читаю, але всюди цей словотвір пояснюється як "Bull of Minos", тобто "Миновий Тур; Тур Мина; Тур, шо належуть Мину/торкається Мина", та не "Minos-bull".

21 травня 2022

Мабуть, таки надто вдивляюся в це. Минотавр дійсно має зв'язок з Мином, тому "Мин-о-тур" не є безпідставний. Додам слово.

минотавр
0

Μινώταυρος

Anton Bliznyuk 19 травня 2022
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями