Значення слова
Історична памʼятка — будинки, споруди, пам'ятні місця і предмети, пов'язані з важливими істор. етапами та подіями в житті народу, розвитком сусп-ва і д-ви, національно-визвол. та соціальними рухами, а також із розвитком науки, вир-ва і техніки, к-ри й побуту народу, із життям видатних держ., політ., громад. діячів, нар. героїв, діячів науки, літератури і мист-ва.
Приклад вживання

Рухомі історичні пам'ятки музейного та документального характеру на території України цілеспрямовано почали збирати й зберігати з 18 ст. спочатку – в приватних збірках, з поч. 19 ст. – також у музеях, архівах та бібліотеках, заснованих науковими й просвітницькими т-вами, земськими установами.

Походження

гр. ἱστορία «розпитування; дослідження; відомості; знання, наука; розповідь про минуле, історія» пов’язане з οδα (*Foĩδα), ἵσμεν «знаю», спорідненим з εδον «бачу», ἰδεĩν «бачити», лат. video «бачу», псл. viděti «бачити», укр. [ви́діти];

Приклади в інших мовах

англ. record

Слово додав

Перекладаємо слово історична памʼятка

памʼятка минувшини
2
Volodymyr Khlopan 20 березня
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
20 березня

До Чистилища

20 березня

Чому?

20 березня

Чому додав чи чому до чистилища?
Якщо перше, то тому, що слово містить одне запозичення, а вираз варто перекладати цілий, щоб можливо скоротити до одного слова.

Поділитись з друзями