Значення слова
Хата — сільська житлова будівля звичайно одноповерхова; внутрішнє житлове приміщення такої будівлі.
Приклад вживання

Вийшли з хати батько й мати В садок погуляти. (Т. Шевченко)

Без хазяїна двір плаче, а без хазяйки хата. (прислів'я).

Походження

черпане в давньоруські діалекти із пізньоскіфсько-сарматського *xata (‹ ір. kata), спорідненого з ір. kad «будинок», ав. kata- «кімната, хижа, погріб»;

goroh.pp.ua: хата

Приклади в інших мовах

ляд. domek

чес. chalupa

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово хата

хата
5

Ну це вже святотaтство. Скіфи то одні з нaших прaщурів, укрaїнськa мовa дуже бaгaто яких своїх хaрaктерних рис, як-от ікaвізми чи непослідовність і неповнотa пaлaтилізaції, і нaповнення словникa отримaлa caме від скіфів. То требa плекaти, a не нищити. Тим пaк, що мaло хто ще може похвaлитися нaявністю скіфів серед предків, хибa які черкеси. Тому це те, що робить нaс особливими. Приблизно 40% укрaїнців - нaщaдки степовиків. Це те, що відрізняє нaс од всих сусідів.

Андрій Сильчук 4 квітня 2023
24 вересня 2023

Погоджую ся! «Скіфи/Сармати» є одними з пращурів українців, котрі були з ІЄ мовної сімʼї. Згадайте назви найбільших річок України: Дніпро, Дунай, Дністер. Дослідники виводять їх походження саме з «скіфської/сарматської» мови.

хижа
2
Volodymyr Khlopan 3 квітня 2023
осе́ля
0
Невідь Хто 3 квітня 2023
дім
0
Невідь Хто 3 квітня 2023
стрі́ха
0

В образному значенні.

Невідь Хто 3 квітня 2023
3 квітня 2023

Дуркуєте?

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
4 квітня 2023

Ну це вже святотaтство. Скіфи то одні з нaших прaщурів, укрaїнськa мовa дуже бaгaто яких своїх хaрaктерних рис, як-от ікaвізми чи непослідовність і неповнотa пaлaтилізaції, і нaповнення словникa отримaлa caме від скіфів. То требa плекaти, a не нищити. Тим пaк, що мaло хто ще може похвaлитися нaявністю скіфів серед предків, хибa які черкеси. Тому це те, що робить нaс особливими.

17 січня

Додайте вже це слово до Чистилища.

Поділитись з друзями