Значення слова
Хеш — функція, що перетворює вхідні дані будь-якого (як правило, великого) розміру в дані фіксованого розміру; перетворення вхідного масиву даних довільної довжини у вихідний бітовий рядок фіксованої довжини.
Приклад вживання

У загальному випадку однозначної відповідності між вихідними даними і хеш-кодом немає в силу того, що кількість значень хеш-функцій менше, ніж варіантів вхідного масиву.

Походження

англ. hashing

Розділи
Варіанти написання
хеш-функція, хеш-код
Слово додав

Перекладаємо слово хеш

криш
4

Приводжу обґрунтування що я використав для "хеш-тег": Слово hash-tag отримало таку назву не просто із-за символа “решітка”, причиною використання цього символа є скорочення написання слова hash-tag, коріння якого по своїй суті заходить глибоко в науку про компьютери. Розробники використовють слово hash як скорочення слова dictionary (словничок) що є спеціальною структурою даних котра пришвидшує пошук. Hash-tag або “#tag” з технічної точки зору означає те що слово “tag” проіндексується (потрапить у індекс або іншими словами словничок) і надалі буде доступне для швидкого пошуку. Тепер про саме слово hash, у тій же компьютерній науці існує багато стуктур даних здатних виконувати роль словничка. Hash-словнички особливі тим що використовують спеціальну hash-функцію, котра дозволяє отримувати інформацію із найменшою кількістю дій над словничком (аналогія дії - перелистування сторінок словника, що є вкрай повільним). Hash-фунція на основі вхідної послідовності символів (текста чи слова) підраховує число. Якісна hash-функція буде генерувати числа особливим чином, якщо в тексті замінити бодай одну літеру число має змінитися кардинально, але визначальним є те що якщо на вхід подавати одну і ту ж саму послідовність число має залишитися незмінним. Таким чином після того як ваша послідовність символів потрапила у словничок, вам не потрібно гортати його сторінки для того щоб знайти необхідний ключ, ви підраховуєте хеш-функцію яка вам повертає номер сторінки де має знаходитись слово. Hash-функція отримала таку назву із-за дій що вона виконує над вхідними данними всередині себе. Фактично вона “кришить”, “рубає”, “перемішує”, “заплутує” вхідні данні, що відповідає англійському перекладу слова hash. Тобто логічним було б перекласти слово хеш у цьому контексті як “криш”. Переклад слова “tag” вже здійснений, і це “мітка”, поєднавши ці варіанти отримаємо “кришмітка” що в одночас володіє певною милозвучністю.

Denis Yaremov 25 травня 2015
26 травня 2015

криш, це як з грузинського анекдоту «-Ґіві, як називається великий полосатий мух? -ОС. -Ні, ос це то на чому Земля крутиться, а великий полосатий мух це Бджіл!»

міш
3

Цей варіант коротший і не губить змісту перекладу

Denis Yaremov 25 травня 2015
рівняк
2
Vadik Veselovsky 9 січня 2015
25 травня 2015

Як на мене значення слова хеш не має жодного стосунку до "рівня", "порівняння", "зрівнювання", навпаки, слово означає "кришити". Вхідні данні "кришаться", "заплутуються", "рубаються на частини", "перемішуються", але ні як не зрівнюються...

переміш
1
Denis Yaremov 25 травня 2015
посіч
1

від "сікти"

Pavel Stukov 20 серпня 2021
січа
1

від "сікти"

Pavel Stukov 20 серпня 2021
S. Velichko 20 серпня 2021
S. Velichko 20 серпня 2021
згортка
1

Тут згадується uk.wikipedia.org: Хеш-функція
Та зустрічав у інших місцях
Це слово є перекладом тями хеш поданому в описі, а не перекладом слова хеш

Можливі похідні:
хеш-функція - згортувач/дія згортання
хешування - згортання
хеш-значення/хеш/хеш-код - згортка
захешувати - згорнути
хеш-таблиці - столи згортки

Богуслав Покора 6 травня 2023
каша
0
25 липня 2019
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями