Обліковка Валентин Горяїнов

наплечник

Валентин Горяїнов 01.09.2016 Голосів: 13

відкорковувач

Валентин Горяїнов 18.08.2016 Голосів: 7

грошівня

Валентин Горяїнов 22.10.2016 Голосів: 6

оплески

Валентин Горяїнов 17.10.2016 Голосів: 6

змагун

Валентин Горяїнов 03.09.2016 Голосів: 6

наголос

Валентин Горяїнов 30.10.2016 Голосів: 5

м’ятиво

Валентин Горяїнов 24.10.2016 Голосів: 5

довершеність

Валентин Горяїнов 07.09.2016 Голосів: 5

прогонич

Валентин Горяїнов 28.08.2016 Голосів: 5

підмурок

Валентин Горяїнов 17.08.2016 Голосів: 5

гаковий витяг

Валентин Горяїнов 30.01.2017 Голосів: 4

розпороша

Валентин Горяїнов 21.09.2016 Голосів: 4

часина

Валентин Горяїнов 04.09.2016 Голосів: 4

діркувач

Валентин Горяїнов 01.09.2016 Голосів: 4

маячня

Валентин Горяїнов 17.08.2016 Голосів: 4

саможиттєпис

Валентин Горяїнов 17.08.2016 Голосів: 4

чинність

Валентин Горяїнов 30.05.2017 Голосів: 3

висвітка

Валентин Горяїнов 04.02.2017 Голосів: 3

гакове тягло

Валентин Горяїнов 30.01.2017 Голосів: 3

згрошити

Валентин Горяїнов 03.01.2017 Голосів: 3

комора

Валентин Горяїнов 27.11.2016 Голосів: 3

колобіг

Валентин Горяїнов 01.11.2016 Голосів: 3

наближення (подія)

Валентин Горяїнов 24.10.2016 Голосів: 3

розпорошиво

Валентин Горяїнов 21.09.2016 Голосів: 3

оприни

Валентин Горяїнов 30.07.2017 Голосів: 2

висвіт

Валентин Горяїнов 03.02.2017 Голосів: 2

стрільне

Валентин Горяїнов 03.01.2017 Голосів: 2

чи

Валентин Горяїнов 11.11.2016 Голосів: 2

vs

дрижання

Валентин Горяїнов 04.11.2016 Голосів: 2

позем

Валентин Горяїнов 04.11.2016 Голосів: 2

стрільниця

Валентин Горяїнов 26.10.2016 Голосів: 2

наподібка

Валентин Горяїнов 24.10.2016 Голосів: 2

наближеність (наслідок)

Валентин Горяїнов 24.10.2016 Голосів: 2

сутямок

Валентин Горяїнов 20.10.2016 Голосів: 2

зпозаміський (прикметник)

Валентин Горяїнов 16.10.2016 Голосів: 2

Словник "Мірництво", Київ 1930р.: Орошение, ирригация - обводнювання, обводнення. Стор.58.

наводнина - це одноразове наводнення, дія відбувається зверху:наводнювання/ наводнення/ наводненість,наводня. Коли воду подають в середину ґрунту, це буде уводнювання/уводнення/уводненість, уводня. До утямку іригація входять: наводня, уводня, полив, затоплення та підтоплення, крапанка та розпороша, також зроша. Об'єднує їх утямок - обводнювання/обводнення/обводненість, обводня. Відводня (відводнювання/відводнення) - це осушування/осушення та дренування/подренування/дреновання (дренаж).

поліпшування - дія, поліпшення - подія, поліпшеність - наслідковий стан, поліпша. Гідромеліорація, або водна поліпша - водівництво

Назви учасників дії (суб’єктів та об’єктів) треба позначати іменниками . (ДСТУ 3966–2000. Термінологія. Засади і правила розробляння стандартів на терміни та визначення понять.)

Тут пан Грінченко помиляється, бо абрикоса звичайна -Prunus Armenica vulgaris (мореля, жерделя), Prunus Persica vulgaris - це брескиня, бросквина, бросква,брусквина, або як кажуть персик.

У Грінченка "Словарь української мови" т.3, У Києві 1909р.

Це той, хто розпилює дошки

Клац - як частина мови - вигук. Якщо вважати, що наслідком доконаної дії "клацнути" є об'єкт - "клац", уречевити дію, то відкривається можливість широко використовувати це слово. Двоїні буде відповідати слово - "кла'ці", множині - "клаци'". "Клацнути" - один раз, "клацати" - наворотня дія, "клацонути" - дія виконується дуже швидко, "клацотіти" - дія виконується ритмічно багато разів. Всі похідні слова, що утворюються: клацальний, клацальня, клацало, клац-хиба, або хибний клац.

Пане Юрко! Чи мова йде про бугель, як частину механізму, пристрою, перевізного засобу? Чи мова йде про жаргонне слівце бугель, до якого ми вигадуємо своє жаргонне слівце - тягло? Чи може треба знайти слово-відповідник на позначення тієї споруди-механізму, що галюванням витягає на гору отих лижників?

Я мушу не погодитись з паном Юрком, Тягло - лямка для тягнення невода, порома (Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979. — Стор. 338), нім. der Bügel - дужка, вигнута палка. Все ж добираємо слово, що відповідає не лямці, не дужці, а бугельному підйомнику ( англ. - surface lift, пол. - wyciąg orczykowy). Цей пристрій мусить витягати, галювати або що за допомогою гака, кільця, якоїсь дужки

Знаєте,АНГЛО-УКРАЇНСЬКИЙ СЛОВНИК ТЕРМІНІВ СФЕРИ ТУРИЗМУ Київ «Центр учбової літератури» 2015р, містить терміни:all-inclusive price,all-inclusive service, all-inclusive voucher, а посиланню https://uk.wikipedia.org/wiki/Все_включено- відповідає: All-inclusive resort, а в словнику Лева та Вербяного inclusive перекладають, як включно до (чого?). Не взагалі все включено, а стосовно до системи харчування, або комплексного обслуговування

Мені здається, що до слова "алькоголь" взята неправильна виознака. Коли ми кажемо "хімічна речовина", то це продукт оксидацйї вуглеводню з хемічною групою ОН: сюди належить і метиловий спирт - отрута й полівініловий - суха речовина. Слово"алькоголь" з арабської - відповідає слову "спирт" з латини. В цьому прикладі треба виозначувати "алькоголь", як напій, що містить відсотки етилового спирту, тоді він може бути і п'янцем, і хмільним, а може хто скаже ще краще . Інакше це однозначно - трунок. Метиловий спирт теж викликає сп'яніння з подальшою смертю.

Пане Юрко, у наведеному прикладі мова йде не про абривіятуру, а про вигук, що характеризує верхню ступінь здивування. Його треба вигукнути! Та й сам вигук нічого не називає і ні на що не вказує. Абривіятура щось позначає. Ріжниця між об'явою та оголошою, та що об'яву являють на очі, а оголошу оголошують голосом, вигук - вигукують. Абривіятуру СРСР діти в школі й вигукували сери-сери

Теплість, якщо термометер - тепломір

Звернемося до "Словника чужих слів" П.Штепи:фотоапарат - світлячка; фотограф - світляр, (вона) - світлярка; фотографічний - світлячний, світлярський; фотографія (образ) - світлина, фото, (заняття) - світлярство; фотографувати - світлити, вислітлювати, висвітлити, повисвітлювати, насвітлювати, насвітлити, понасвітлювати, посвітлювати, посвітлити, усвітлювати, усвітлити, повсвітлювати; фотознимок - світлина, фото. Фотосесії буде відповідати одноразовий процес - світлити (недок.дія), висвітлити (док. дія) - маємо як процес : світлення/висвітлення/ висвітленість, висвіт. Тому висвіт - це світлення світлиномодельки світлярем.Висвітлюють, або в світлярні, або на відкритому повітрі (виїздний висвіт).

Грошова одиниця, прийнята за основу грошової системи України - гривня; евро, доляри - чужігроші. Векселева валюта - - борговиця, боржниця. Ще є синонім до слова валюта - вартість (Російсько-український правничий словник, під. ред. Кримського, Нью-Йорк, 1984р.)

Це стосується програмного виправлення, а той хто редагує - виправляє тексти денників та часописів?

Якщо ознака (прикметник) характеристична, вона може стати заступником імені предмета. (Ю.Шевельов "Нарис сучасної дітературної мови" , Київ,"Темпора", 2012р.)

Пане Юрко, можливо в запалі перемови я трохи погарячкував, але мені здається, що у грі без приписів, губиться межа між правильним і неправильним, між українською й новоукраїнською мовами. Приклад:http://slovotvir.org.ua/words/wtf - Вигук, що характеризує верхню ступінь здивування. Українці вигукують: чзх, щзб,щзх - спробуйте це не написати, а вигукнути, мова ж співоча

Пане Юрко. Ви хочете вигадати нове слово, чи нову мову? В українській мові до англійського слова DESIGN у словнику Бали - 9 відповідників, серед яких немає слова дизайн. До слова DEVICE пан Бала навів 6 іменників та 3 дієслова. А пан Вовк у Вибірковому словнику до слова DESIGN навів 11 відповідників. У народів Півночи є десятки відтінків до слова сніг, а у словнику Миколи Зубкова 27синонімів до слова - обдумувати. Така наша мова. Тільки обговорюючі такі слова можна знайти справжні. Я можу ще навести слова, які будуть відповідати ДСТУ3966-2009. Чіткості потребує сучасний Правопис, бо той що є продовжує нищити мову.

Наросток -ник вказує на активного учасника перехідної дії, суб'єкта дії: це може бути особа, а може бути і не особа: палити - пальник, гамувати - гамівник, виплачувати - виплатник. Автомат видає гроші: він є активним учасником дії, направленої на гроші.

Wplatоmat може бути як: сплачувач, сплатник. Є ще пропозиції до банкомату, як видайгріш, а до wplatomatu, як візьмигріш, або виплатник/сплатник.

З готівкачем теж погоджуюсь.

Пане Юрко, я погоджуюсь з Вами. У прикладі вживання: У банку Ви можете поготівкувати кошти зі свого рахунку. Або: Банк надає послуги з поготівкування Ваших коштів.

А я не заперечую слова поготівкувати, з тим що банкомат буде готівкувач, але ж має бути й иншеможливість.

Дія направлена з середини мережі. Вимережування/вимереження/вимереженість - це фази процесу. Швидкість завантаження пристрою з мережі - вимережуваність.

Завантажити в мережу - замережувати (приросток за- вказує на рух, направлений у середину предмета); вивантажити з мережі - вимережити - рух направлений на вихід із середини. Замережування -це дія, замереження - подія, замережуваність - швидкість завантажування у мережу

Слово "згрошити" взято зі "Словника ділової мови" Дорошенка, Станіславського (Харків - Київ, 1930 р.), що позначає - "Обратить в деньги". Згрошити, це одноразова дія, яка не має продовження. Готівкувати/поготівкувати, а з ними готівкування/поготівкування/готівковання,/поготівкованість/готівка, а з ними готівкованість - швидкість перетворення в готівку - це процес, що може навертатись.

У книжці "Хрещатий яр" Гуменна вживає слово стрільне: "З довгим свистом летять палаючі стрільна". У Штепи "Чужослів" є і гарматень, і стрільне.

З виознаки терміну "by default" - як усталено, найкращий відповідник:УСТАЛЮВАТИ, юю, юєш, недок., УСТАЛИТИ, лю, лиш, док., перех. 1. Робити сталим, без відхилень, змін // Зміцнювати, робити надійнішим 2. Формувати що-небудь, надаючи йому чітко окреслених якостей, виразних рис. Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, 1979. — Стор. 497. Та приклад із провідницями, вони зазвичай говорять суржиком.

Міркування - це процес роздумування над якоюсь проблемою. Дослідження та припущення це також фази процессу. Теорія - результат.

Який наголос: це перекли'кати чи переклика'ти?

Насос - смок (-ку), (воспаление слизистой оболочки рта у лошадей) - насос (-са),"Практичний словник сільско-господарскої термінології", Сабалдир, Харків 1931р.

Книготорговец – книга́р, -ря́. Книгохранилище – книгосхо́вище, -ща. . Книжник – книга́р, -ря́, кни́жник, -ка. Книжный магазин – книга́рня. "Російсько-український словник" Ізюмова, 1930р.