Значення слова

Інформатика — комплексна, технічна наука, що систематизує прийоми створення, збереження, відтворення, обробки та передачі даних засобами обчислювальної техніки, а також принципи функціонування цих засобів та методи керування ними.

Приклад вживання

Цього тижня розпочались заняття з йоги, англійської мови, української мови, танців, інформатики, групи здоров'я та инших.

Походження

лат. informātiō (уявлення, поняття)

Приклади в інших мовах

ісл. Tölvunarfræði

Варіанти написання
інхворматика

Перекладаємо слово інформатика

відо́мниця
4

Відо́мості — інформація. Закінчення на зразок деяких инших відповідників до назв наук (сильниця, численниця тощо).

3 жовтня 2019
8 жовтня 2019

Пропозиція гожа, мені це нравить, але нагадую, "відомості" це росіянізм.
Якщо вже так сильно припало до душі слово, то вживайте хоч "відомість", така форма хоча би трапляється у Словнику Грінченка межи цитат (аж один раз), на відміну від форми "відомості", якої навіть між цитат немає геть зовсім:
r2u.org.ua: відомості

12 жовтня 2019

Не можу з вами погодитись, Цісарю. Ми мали слово відомість, з плином часу воно перетворилось на "відомості". Слова, що не мають однини то не рідкість (ножиці, штани тощо).

12 жовтня 2019

Ножиці, штани, плечі, очі це двоїна, бо мало у світі однооких людей, чи тих, хто ходить з половиною штанів, хто має одрубане плече, і ніхто не ріже половинкою ножиць.
Прийняти ж "відомості", шановний Діонісію, я ладен тільки тоді, коли хтось покаже, що у мові Шевченка, Котляревського, Нечуй-Левицького, Грінченка це слово почасти траплялося. До сих пір все веде нас до того, що це скальковане російське "ведомости". Звертає до цієї думки і відсутність дублетів слова у мові инших слов'ян (чехів, поляків, полабців) і відсутність слова у мові давньоруській і церковнослов'янській, насамкінець – відсутність множини від "відомість" у дорадянських словниках навіть серед цитат.

12 жовтня 2019

Приклади множини я вам уже наводив: Я дуже хотів би мати про це од Вас відомості (Коцюбинський) та Одного разу жінка попросила чоловіка сказати, які книжки треба читати для того, щоб набути відомостей по політичній економії (Леся Українка).

12 жовтня 2019

Цього ще мало. І в Коцюбинського, і в Українки трапляються росіянізми, і не так зрідка, як хотілося б. Потрібно порівняти, скільки разів вони вживали однину, супртоти того, скільки вони вживали множину для цього слова.
Якщо однину – значно і значно частіше, то зміна слова на форму множини могла відбутися якраз під впливом мови "братньої" (як "нутрішній" помінявся на "внутрішній" під впливом російського "внутренный", а "хемія" стала "хімією" під впливом російської "химии").

12 жовтня 2019

Думка цікава, проте звучить, як суб'єктивне судження

13 жовтня 2019

Усі наші думки суть суб'єктивне судження, це виходить апріорі з людської природи, об'єктивною є лишень фізика та їй дотичні науки.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями