Уран бог неба є. За запитом «язичницький бог неба» борозник Ґуґля вказав на Перуна. Згідно з одним виділем походження імя *Perunъ утворене є од дієслова *pьrati («бити, ударяти», пор. укр. прати) і діячевого наростка -unъ (пор. «бігун», «стрибун» тощо). Таким робом, позаяк Перуна вважали покровителем війська, а отже й битов (пор. укр. заст. пря «бій», «боротьба», «борня»), імя Перун має значення «той, що пере, б'є, ударяє (громом і блискавкою), заохочує на прю». Тимто висуваю новотвір «прень». До того ж, слово «прень» подібне за наростком до «водень», «первень», «кисень».
То хай торій буде пернем.
Замінник «преню».
До річи, ягельські чистомовці назвали уран «ymirsruff».
Елемент названо на честь давнього язичницького бога, се є право першовідкривача. Я проти того, щоб міняти йому назву. Скоро назви елементів, що названі на честь країн чи міст, теж перекладатимемо.
Ой, тут я знайшов притомного пана Вадима. 😁
Таке враження, що у Мельників тут теж ціла партія, як раніше у КФЯЙ 🙄
До Чистилища
Уран вивільняє "снагу":енергія в процесі радіоактивного розпаду:uk.wikipedia.org: Уран (хімічний елемент)
А що ж вивільняє Плутоній чи Торій?
Уран використовується на АЕС. В Україні зараз більше половини електроенергії виробляють АЕС на уранових реакторах. На Плутонії через його небезпечність працюють здебільшого невеликі РТГ (радіоізотопні термоелектричні генератори), переважно на автоматичних міжпланетних станціях (Кассіні, Нові Горизонти) чи марсоходах (Курйозіті). На Торії працюють експериментальні реактори, а промислові тільки плануються чи десь є поодинокі прототипи.