Навіть не знала, що таке слово існує) Щойно знайшла в словнику. Однак це слово має ще 2 інші значення, тому може бути плутанина. Може, є ще якісь варіянти?
ну не зовсім норм, це скоріше та енергія, що змушує людину рухатись, діяти, таких людей називали "живчиками", але для енергії у фізиці це слово не підходить.
Для фізики не підходить, а "живлення" це калька з від російського "питание".
Не калька, не вигадуйте.
Могота - сила, міць. Стос. тіла. Наголос на останньому складі.
Джерело - Sherif Ermachenko. А назва спільноти - СЛОВОТВІР.😊
Могота́, могута́ = міць, си́ла. Не в моготу́ = не по си́лі, не під си́лу.
Словник російсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.)
Може означати і тілесну силу. Напр. Немає моги в тілі; (під)мога - підсилення, (пере)мога - перевага в силі, (зне)мога - знесилля. Звідси і похідні: могота, могутність, можний.
Moga –
Гринченко: http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/28729-mogha.html#show_point;
Желехівський/Недільський:
І, 448: Мóгá "Möglichkeit, Vermögen; яко мога "so viel vermöglich ist, so viel man vermag; möglichst stark, schnell (usw.)";
АТССУМ:
sum.in.ua: mogha.
Ваші джерела прошу що <мога/moga> є й "сила тіла".
Инші слова похідні від mog- не правдять ("do not prove") знак слова мога/moga.
Гадаю, наведених Sherif Ermachenko прикладів цілком достатньо для очевидного висновку, що корінь маг/мог пов'язаний у першу чергу із силою, а не з "возможностями". Візьміть фразу, наведену Грінченком "Скільки нашої моги, дбаємо про добро рідного нашого краю" і скажіть, яка заміна тут більше пасує українцям: ""Скільки нашої сили..." чи "Скільки нашої можливості..."? (запитання риторичне).
"Можливість" (возможность) є похідним словом від змоги (сили), бо будь-який вибір реалізується прикладенням зусиль, в т.ч. тілесних.
У московському діалекті "возможность" втратила прямий зв'язок із "силою" і набула смислу зовнішнього дозволу, а вся їхня сила пішла в матюки.
Українці - вільні люди. Ми користуємось правом вільного вибору - найбільшим Божим даром. Для реалізації свого вибору нам потрібна Сила, а розраховувати слід передусім на себе, бо "дозвіл" ми вже маємо.
XD
Зегзиця хвалить кура бо хвалить кур зегзицю.
Хто би говорив, що хвалити свою гузицю - то є гріх 😊
Цікава пропозиція і чудове слово, не переобтяжене значеннями.
З нього можна утворити множину потрібних похідників: наснаження, виснаження, переснаження, недоснаження, снажень (акумулятор/батарея), наснажник або наснажувач (а не «зарядний пристрій») тощо.
На ділі, в сього слова є ще ряд инших товків. Просто, Ви їх, віді, не знаєте. :)
Підпираю !
Гоже!
+
Любо!
Використаю у своїй поезії і в науковій роботі.
Пристаю, слово гідне.
Файно є!
—