Значення слова

Аорта — головна артерія кровоносної системи, що виходить з лівого шлуночка серця. Постачає артеріальною (збагаченою киснем) кров'ю всі тканини й органи.

Приклад вживання

У людини аорта починається від лівого шлуночка серця, при виході з серця колбоподібно розширюється — в цьому місці аорта має клапани півмісячної форми, що перешкоджають поверненню виштовхнутої крові до серця.

Походження

from Greek aorte "a strap to hang (something by)," a word applied by Aristotle to the great artery of the heart, literally "what is hung up," probably from aeirein "to lift, heave, raise," which is of uncertain origin.

Приклади в інших мовах

Ісляндська: ósæð
Казахська: қолқа
Киргизька: толто
Нюношк: livpulsåra

Слово додав

Перекладаємо слово аорта

tocotnica / tocwtnica
3

Желехівський ІІ, 382: токо́тниця "Aorta".

Написання <токо́тниця> є двозначне з огляду на написання <то́кот>; у руській мові (й загалом словянських) слова з чепенем *-ot- питимо ймуть міни й з чепенем *-ut- (напр.: xepwt/xepot-, xœpwt/xœpot- : xepot/xept-, xept); у ненаголошеній позиції *o перед слабим редукованим буває відбито як спрощений дифтонг *{uo} → <o>, тому написання з <о> може відбивати й *u (сильний редукований), и *o → послаблений дифтонг *"{uo}". З огляду на се даю дві написання.

головна біюча жила
1
головна жила
0
вищкисеньнеса
0
вележила
0

Веле префікс на позначення чогось значного та слово жила.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями