Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.)
А́стма, мед. = заду́ха, ди́хави́ця, яду́ха.
Словарь росийсько-український 1893–1898рр. (М.Уманець, А.Спілка.)
А́стма, мед. = заду́ха, ди́хави́ця, яду́ха.
Є у саме з таким значенням:
r2u.org.ua: спір
Додам, що значіння "суперечка між людьми" є накинутою совітами за комунізму, до СРСР українці ніколи між собою не "спорили", а зазвичай перли, сперечалися, мали переку, спиралися, у селах і до нині побажання спору це щось добре і світле.
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/56100-sporyty.html#show_point
є накинутою совітами за комунізму, до СРСР українці ніколи між собою не "спорили"
діагноз
Не чекав од Вас такої дурниці, Єлисіє. Ви либонь дуже давно не жили в Україні, якщо геть начисто утратили зв'язок з українською мовою.
З давен давніх українці сперечалися та спиралися між собою, і мали між собою переку, а ще перли один проти одного, а слово "спорити" українське селянство вживало зазвичай про найсвітліше:
Спорити — Умножать, прибавлять, увеличивать; споспешествовать, благоприятствовать. «Спори, Боже, хліба-соли і всього доволі», а ще «Хай вам Бог спорить».
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/56100-sporyty.html#show_point
У мене й досі спорення це щось хороше, гарне, побажати спору це велика честь. А тепер поза селами я вже не чую від молоді, щоб хтось бажав кому спорення, навіть у рідних селах - усі "спорять" про реперів, про фільми. Ви хоч раз десь чули, щоб хтось комусь спору побажав? Отожбой воно. Утім може Ви не жили в селі, і тому не знаєте, або просто ніколи не були за містами на сході, за межами рідних говірок і в ваших тих товків не знали. Мене просто їсть, що із величезного багатства слів та їх значінь лишилося тільки одне - таке як у Росії, а всі инші стали немилі. Якщо Вам не жаль, я не знаю, за що Ви тут боритеся.
ОДИ́ШКА, мед. ‘астма’ (Ган).
http://dspace.luguniv.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/8840/2021 slovnik.pdf?sequence=1&isAllowed=y
Ст.250
"старий був дихавичний і напав єго кашель", - говірки Підбузького району Львівської області (1957)