Значення слова

Балотуватися — брати участь у виборах.

Приклад вживання

Наш кандидат балотується в Крижополі.

Походження

англ. ballot -- аркуш для голосування.

Слово додав

Перекладаємо слово балотуватися

висуватися
3
iti za, id- za (coho)
2

Вимова: по пинї на кінцї слова переджого – {ɪˈtɪ}, по голосцї на кінцї слова переджого – {i̯tɪ ~ jtɪ}, id- по пинї на кінцї слова переджого – {ɪˈd-}, по голосцї на кінцї слова переджого – {i̯ˈd- ~ jˈd-, i̯d- ~ jd-}.

Онишкевич І, 329: іти (йти – по голосцї), див. там: ити в жовнїри, ити в кляси, ити в післи, ити в свати, ити в тирміни (*terminus) "клепати/ходати в суд"; попри на вид різні знаки того самого дієслова iti в тих тязіх (виразах/зворотах/фразах), знак його в них є то самий: "іти старати/достати/досягти/добути що" (старати = "procure"), різні знаки творять різні додатки в кожнім тязі – де вйемний (negative): "іти в терміни" (рішити прикрість), а де кладний (positive): "іти в кляси/післи". Під ("основа, підстава") тяклости ("відповідності, придатності") дієслова iti про ("для") знаку "балотуватися" є, серед тих тягів, найближче, тяг: "іти в післи" – и посол, и президент є місто/чин/сан.
Міньмо, в ягельській, на пр., нема щіглого слова за "балотуватися", на то мість користає з тягів з дієслів run/stand for (election).

голосуватися
1

r2u.org.ua: Баллотирова́ть
Наш кандидат голосується до Київради

обиратися
0
вибиратися
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями