29 квітня Словотвору виповнюється 10 рочків!
Приєднуйтесь до урочистого зідзвону!
Значення слова
Бізнес-ланч — різновид бізнес-харчування, повноцінний обід, що дає можливість вирішити ділові питання у приємній атмосфері.
Приклад вживання

Слід пам'ятати, що головна мета бізнес-ланчу - це не споживання калорій, а вирішення питань та встановлення ділових стосунків.

Походження

англ. Lunch

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово бізнес-ланч

діловий обід
21
Ціхоцький Іван 30 грудня 2014
14 жовтня 2019

"Діловий" в мові українській це "вмілий; який діє діло" ("діловий рибак"), а не "пов'язаний зі службовою діяльністю або з роботою", останнього значення він набув під впливом мови російської, вже потім нам це слово (доволі, що важливо, рідковживане) розділили на "діловий" та "діловитий" щоб було як у мові російській.

30 грудня 2023

Ланч, як і бізнес-ланч, це більше перекус, мінімально достатній... у багатьох англомовних містах Свтіу, історично та/чи культурно встиг перейти від "ланчування" - перерва на ланч у полудень - до каво-пиття... І те і інше, у тому вигляді який був, і є й досі надто поширений, складно назвати повноцінним харчуванням чи обідом.
Хоча, дійсно бізнес-ланч буває й доволі ситним, але більше на швидкоруч, коли комфортні умови є першочерговими ніж цінність самого такого "обіду"

діловий підобідок
4
Ціхоцький Іван 31 грудня 2014
комплексний обід
2

Так, "комплексний" не слов'янське слово, але замінити словосполучення з двох запозичених слів на словосполучення з одним -- це теж добре. Тим більше "комплексни обід" -- колись було доволі усталеним виразом

Євген Шульга 12 жовтня 2019
трудобід
1

Від "труджений" (тобто "діловий" r2u.org.ua: деловой ) та "обід".
Тобто буквально "діловий обід".

діловина
1
Andrii Andrii 13 жовтня 2019
досправний обід
1

обід до вирішення справ

Олександр Мельник 15 жовтня 2019
ґешефтанок
1

від ґешефт плюс сніданок

Vadik Veselovsky 15 жовтня 2019
26 листопада 2023

ґешефт запозичення

важнобід
0

Від "важний" (також означає і "вѣскій" http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/4085-vazhnyj.html#show_point ) та "обід".
Тобто буквально "важливий обід".

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями