Значення слова

Дефіні́ція — стисле логічне визначення, яке містить у собі найістотніші ознаки визначуваного поняття. Иншими словами це "дуже коротке і найбільш влучне визначення чогось".

Приклад вживання

В останній дефініції, підсумовуючи свої думки, Франко різко виступає проти ідеалізму, теології в мистецтві, стверджує принцип реалізму в поезії (Літературна Україна, 25.VIII 1967, 2).

Походження

Від лат. definitio.

Приклади в інших мовах

Бол. дефиницията; англ. definition; пол. definicja; рум. definiția; угор. definíció.

Варіанти написання
definition, definiția
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово дефіні́ція

визначення
4
Volodymyr Khlopan 3 грудня 2019
3 грудня 2019

Ви трошки плутаєте.
Визначення це (зразок): "Дефініція — стисле й логічне, із найістотнішими ознаками досліджуваного об'єкта, визначення, що несе, далебі, не завуальовану та очевидну користь суб'єкту навчання.

А ДЕФІНІЦІЯ це: "Дефініція — стисле визначення".

Поняття "дефініція" є складовою "визначення". Дефініція — це завжди "коротко і про головне" (на цьому акцентується увага), а "визначення" це розбавлена "водою" дефініція у пропорціях десь 15% - суть, 85 - все інше.

Я це слово сюди додавав не для того, щоб його прирівняти до більш загального "визначення". Я сподіваюся знайти відповідник. Скарбниця нашої мови величезна і треба з неї черпати якомога більше.

3 грудня 2019

Тоді будемо шукати більш точніший відповідник

8 лютого

Не знаю шодо цього. Точним перекладом англійського "definition" (дефиниція) є "визначення", а дієслова "to define" є "визначати". Точним перекладом у значенні того, як його використовують у мові, а не того, як воно побудоване, чи яке його походження. Українське "визначення", правда, має й додаткове значення (determination, estimation, finding), не схоже з англ. "definition".

вия́снення
3

Вия́снення — коротке тлумачення, пояснення чогось.
Наголос саме на Я, щоб не плутати із "ви́яснення" — дія за значенням вияснити (робити ясним).

Dyma Malz 3 грудня 2019
ourwc, ouroc-
2

Друс. оурѡкъ "умова. домовленість. призначення. визначення. вказівка. постанова. правило. становлена кількість. плата; оклад. податок; данина. штраф. судові витрати. утримання (матеріальне забезпечення). посада. термін" ← *оу-рѡкъ : оурєчи (уречи́~вречи́) "визначити; призначити", також рус. уречи~вречи "наврочити (*призначити кому що, яку долю). докорити. (←)висловити. дати завдання (*призначити)", урічний~врічний "умовлений. визначений. домовлений. призначений. установлений".

אלישע פרוש 4 грудня 2019
визна́ка
1

Теж ще один варіянт до "стислого визначення ко-/чогось". Наявне у словниках Кримського/Єфремова; Ніковського та Грінченка.

Dyma Malz 3 грудня 2019
при́на
0

"ПРО (щось)" + питоме укр. закінчення -ИНА (драбина, скатертина, лохина, веприна...).

Dyma Malz 3 грудня 2019
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями