Значення слова

Симулювати — удавати з себе; удаючи, обманюючи, створювати хибне уявлення про свій фізичний стан (АТССУМ) Симуляція — імітація певної реальної речі, ситуації чи процесу. (Вікі).

Приклад вживання

Хто симулює, той нічого не вхитрує (Українські народні прислів'я та приказки, 1955, 390); Котромусь а офіцерської комісії при огляді здалася підозрілою Оленг чукова шия. Чому не згинається? Контужений чи просто симулює? (Олесь Гончар, II, 1959, 276); Дружинник став у позу і читає роль Войницького з інтонаціями правопорушника, що виправдовується, симулює і кається. (АТССУМ)
Процес симуляції зазвичай включає відтворення деяких ключових властивостей чи поведінки обраної фізичної або абстрактної системи. (Вікі).

Походження

Із нім. simulieren, від лат. simulō від лат. similis "подібний"

Слово додав

Перекладаємо слово симулювати

sténiti
7

стѣнити; ЕСУМ: стінити "вдавати (напр., дурника)". Див. більше тут: симуляція, під <стіньба>.

удавати
5
tuoriti
4

Багатозначне дієслово, одне з значень якого в друс. було "симулювати, імітувати, вдавати, робити вигляд" і под. Напр., із пам'яток (подам сучасним письмом):

Приближача ся в весь, вню же йдіяста, й то творіяше далі йти, й нуджаста й, глаголюча, облязі з нама. (~"Наближаючись до села, до якого вони двоє йшли, вдала/прокинулася, що збирається йди далі,..."). У паралельнім грецькім тексті є на тім місці προσεποιήσατο від προσποιέω "вдаю, прикидаюся, симулюю".
Любляше же Єпифания, яко версту свою, а норова його не творяше ни мала, но просту любов імія к ньому ~"Любив же Єпифания, як рівного собі, й ні трохи не наслідуючи його звичаїв/вдачі, але просту/просто маючи до його любов". Тут у паралельнім латинськім тексті стоїть: aemulabatur від aemulor "імітую, наслідую, копіюю".

чини́тися
3

Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) :
Чини́тися — Выдавать себя за кого.
«Він чиниться Христос, а йому грішна жінка ноги миє! як то так? — казали жиди.»

кла́стися (за кого, що)
2

Словарь української мови 1909р. (Б. Грінченко) :
Кла́стися -за ко́го — Выдавать себя за кого.
«Ти кладешся за доктора».

ciniti
1
однакувати
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями