Значення слова
Трекинг — відстань між буквами (міжбуквенний просвіт). Збільшення трекінгу (розрядка) робить набір більш розрідженим, світлим; зменшення — більш щільним та темним. Трекінг є похідним терміном від кернінгу. Коли кернінг це загальний термін, що позначає розмежування символів шрифта (в одному слові відстань між різними буквами може (але не повинна) бути різною), то трекінг — це рівномірний кернінг, тобто рівномірне розділення букв у слові/реченні (відстань між усіма буквами слова/речення є однаковою).
Приклад вживання

Трекінг — ефективний засіб вгонки і вигонки рядків.

Походження

Пряме запозичення з англ. tracking, що від дієслова to track (слідувати, або відстежувати сліди). Зв'язок між первинним значенням і нивим є доволі незрозумілим. https://www.etymonline.com/word/track#etymonline_v_16845

Варіанти написання
трекінг (шрифт)
Слово додав

Перекладаємо слово трекинг (шрифт)

черенорівняння
2

Тречити (займатися трекингом) — черенорівняти.
Від "черен" у значенні окремого символу шрифта (дивіться "черенки" як переклад шрифт , "черенопис" як переклад типографія (типографіка) і "череноділення" як переклад кернінґ ).
+ рівняння (або рівнення) — дія за значенням рівняти і рівнятися.

Рівняти — sum.in.ua: rivnjaty
1) робити що-небудь рівним; вирівнювати;
2) зіставляти, порівнювати кого-, що-небудь із кимсь, чимсь;
3) вважати, визнавати кого-, що-небудь рівнозначним, рівноцінним комусь, чомусь у певному відношенні; уподібнювати;
4) робити кого-небудь однаковим із кимсь у певному відношенні; зрівнювати;
5) розташовувати, розміщувати кого-небудь в один ряд, по рівній, прямій лінії.

Тобто, черенорівняти це рівномірно, рівноцінно, однаково розміщувати черенки (символи шрифту) між собою.

Слово можливо для когось задовге, але 6-сти складове слово не є таким довгим. Тим більше, слово милозвучне, оскільки 5 складів мають лише одну приголосну, й один склад має дві.

Anton Bliznyuk 30 вересня 2021
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
30 вересня 2021

1. Ще раз повторю, бо може заплутав когось. Трекинг є похідним терміном від "кернинг". Кернинг це загальний термін розмежування окремих символів шрифта в тексті. Це розмежування може бути будь-яким: рівномірним і нерівномірним.

30 вересня 2021

2. Трекинг це більше конкретний термін, що означає рівномірний кернинг, тобто коли всі символи тексту розмежовують таким чином, що відстань між кожним окремим сивмолом (керн) є однаковою.

Поділитись з друзями