Значення слова

Цивілізація — людська спільнота, яка впродовж певного періоду часу (процес зародження, розвиток, загибель чи перетворення цивілізації) має стійкі особливі риси в соціально-політичній організації, економіці та культурі, спільні духовні цінності та ідеали, ментальність.

Приклад вживання

На зміну одній цивілізації приходить інша.

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово цивілізація

громадство
4
сімота
3

Мотивація творення є та же в слові сімизна – різниця є йно морфология – чепінь -ота тям абстрактно-збірних. Похідні від його: сімотити »to civilize«, сімотен, сімітний, сімітський »civilization (прикметник); civilized«, сімочен, сімочений »civilized (дієприкметник пасивний від дієслова сімотити)« то що.

сімизна
2

История розвоя тями civilization є в истоті йстория напряму розвоя спільноти (від кочової) к осілій, що видно є з самого слова civilization: ←фр.civiliser←лат.civilis »громадянський«←civis »громадянин«←прото-итал. keywis←и.-є. *çey- »(о)сісти, лягти«. Себо в найпервинному й загальному розумінні civilization є »осілість«→стан спільноти з потребою класти міста, а далі все, що до його буту тягне. Из сеї пратями й рішив-ем ити, творячи слово питоме. В укр.м. ймемо такі корені тями »сілости; міста«: город-, міст- (місто), сід-/сяд- (сісти, сяде) – никотре бим я не брав, для civilization бо є треба слово виразне, здатне й до творень похідних, а всі ті корені є вже широко заступлено різними похідними. Укр.м. через прасл. є спадкувала и.-є. корінь *çey- в словах: сім'я (й похідні) та сябер/сябро (й похідні) – той самий що й у civilization (див.↑). Тями сім'я, сябро йдуть з пратями *»осіла громада«, з ключовою тямою »осілости«. Друс.м. зна ще слова сѣмь »член громади, родини«, та сѣминъ »те же«. Творити тяму ...

людскість
1
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями