Значення слова

Експансіонізм — здійснення державою зовнішньої політики, спрямованої на розповсюдження і зміцнення свого панування над іншими державами, регіонами.

Приклад вживання

Тим часом Росія продовжує свій експансіонізм від Сирії, через Крим і Донбас до Лівії.
[https://zik.ua/news/world/ssha_povynni_hotuvatysia_do_vtorhnennia_rosii_u_bilorus_i_pochaty_z_chotyrokh_etapiv__national_interest_980005].

Походження

expansion + ism

Приклади в інших мовах

Ісляндська: útþensla (експансія)

Варіанти написання
експансіонизм
Слово додав

Перекладаємо слово експансіонізм

натисництво
2
pẽditstuo
1

Вимова: {ˈpjɜdɪ̞t.stwo ~ ˈpjɜdɪ̞t͡stwo ~ ˈpje̝dɪ̞t.stwo ~ ˈpje̝dɪ̞t͡stwo}.

Творено чепенем -stuo (← -ystuo; друс. -ьство) від основи infinitivum та supinum pẽdit- дієслова pẽditi (ЕСУМ IV, 649: п'ядь, там: п'ядити "І. міряти п'яддю. ІІ. повзти (про гусеницю). ІІІ. прагнути; досягати; домагатися" – дане слово є мотивовано значеннями ІІІ.); чепінь -stuo з чепенем -it- infinitivum та supinum разом мірить ("має на меті/за мету") мінити ("передати конотацію") стану (-stuo) з метою/прагненням (-it-); руська мова (ги йинші мови Ївропи й поза Ївропою) дають творити речення мети просто через infinitivum, себо без громіздких <щоб(и), для того щоб(и), для -ння/-ття, призначен- для -ння/-ття, з метою -ння/-ття>, що в мові ходять нині, на пр.: Se e lopata copati. = "Це/ця лопата (призначена) для копання", Sẽdemo gadati réxiti puitannie. = "Збираємося на нараду з метою розв'язання проблеми" то що (про сю свойитість руської мови писа й О. Курило).

шир’я
1
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями