Значення слова

Стратегія — мистецтво керівництва суспільною боротьбою, загальний для очільника і деталізований в процесі управління план певної діяльності з ведення цієї боротьби, який є незмінним в своїй основі охоплює тривалий період, та направлений на досягнення головної, складної цілі.

Приклад вживання

Стратегія перемоги закріплялась домінування тега, марки, прапора, тамги над містами та територіями. Найбільш відомі масштабні застосування знамен, марки, тега у війську Римської імперії та тамги чингізідів.

Походження

дав.-гр. στρατηγία, страта тегів - ранг вищого керівника військовими підрозділами які мають марку, тег, прапор, знак та пов'язуеться з талантом управління стратега полководця вищої страти

Слово додав

Перекладаємо слово стратегія

вихист
8
Vadik Veselovsky 5 лютого 2018
воїж
5

uoyeigy (uoyeg-)
Творено за допомогою суфікса *-eg-y- (крад-еж-ь, кърм-еж-ь, граб-еж-ь, плат-еж-ь, чьрт-еж-ь, рѫб-еж-ь, дѣл-еж-ь, прав-еж-ь) від гіпотетичного дієслова *воїти ← *woy-i-t-i, як кавзативного відповідника засвідченому в литовській дієслову vyti (*wey-t-y-) "переслідувати, гнатися). Корінь *woy- в різних словах руських: воїн, війна, військо, вояк, воїтель, воювати та відповідні литовські форми кажуть на первісне відношення коренів *wey- (що в руській дає: ви-) та *woy- (в руській дає вой- ~ вій-, перед приголосним: ві-, напр. віно ← вѣно "придане" є з *woy-n-o, первісно *"добуте [гонитвою, переслідуванням ~ завойоване]"). Від *воїти, осмисленого тут як "вести війну ~ спосіб завоювання ( ≈ досягнення чогось)" є таким чином творено іменник за згаданим вище зразком.

אלישע פרוש 22 листопада 2019
27 грудня 2021

Воїж. Шчоб люди мали змогу прочитати слово.

далекосяжжя
3

Стратегічний - далекосяжний
Стратег - далекосяж

Volodymyr Khlopan 24 березня 2020
далекогляд
2

Стратегічний = далекоглядний.

Євген Шульга 28 липня 2019
далекоціль
2

Стратегічий -- далекоцільний (для стратегічного озброєння підходить).

Євген Шульга 28 липня 2019
діємета
0
Vadik Veselovsky 5 лютого 2018
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями