Значення слова
Досто́їнство — позитивна якість когось, чогось.
Приклад вживання

Серед головних його достоїнств - чесність і неупередженість.

Походження
Приклади в інших мовах

англ. goodness, virtue
нім. tugend
рос. добродетель

Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово досто́їнство (як якість)

чесно́та
16
Volodymyr Khlopan 7 травня 2020
9 жовтня 2020

+

гіднота
11
Михас Туро 17 травня 2020
30 червня 2020

Калька з чеської чи словацької.

14 липня

"Калька з чеської чи словацької."

Ви впевнені?

2 липня 2020

Українською достоїнство то є гідність, отже цілком природня й гіднота як похідне від гідности. Чеська і словацька тут ні до чого, ну хіба, що у якості споріднених з українською слов'янських мов. А вам я так бачу ліпше щоб калька з російської?

22 серпня 2020

Достоїнство українською достойність і не треба нічого вигадувати неподобного.

26 серпня 2020

Ваша правда, ні чого вигадувати – достойність є суржик.

29 червня 2021

"Гіднота"? що за глупство?

29 червня 2021

А до чого тут глупство? Є слово "гідність" це теж глупство?

2 липня 2021

Гідність не глупство, а ось "гіднота"...

2 липня 2021

Тут дехто написав, що то є калька з чеської. Виходить чехи глупством займаються? Не варто не дуже звичні вам слова називати глупством

9 липня 2021

Гидота!

25 листопада 2023

СЛОВО НЕ ВІРНЕ.

Гідність - це сформоване відчуття самоповаги, яке утворюється в людині з народження, усіма вагомими для неї мірилами, цінностями, вихованням, якостями (та навіть чуттями), що в ній переважають, відчуваючи це та усвідомлюючи.
\
поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості, а також, означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості. Поняття гідності вживається у законодавствах численних країн та у міжнародному праві
_________________________________________
Мораль - виховання (рівень відповідальності)

ВІДПОВІДНО "гіднота" - це неправильне слово.
ДУМАЙТЕ КРАЩЕ

25 листопада 2023

тобто дійсно з "гідності" - зробили - "гидоту".. - слово принижує людину яка буде його вживати таким чином, Та то вже буде їх справа. від нерозуму

стійство
7

Видозміна від пропонови אלישע פרוש "стѡйнѡсть, стѡйност-, -нѡст-"

7 травня 2020
7 травня 2020

+

7 травня 2020

А що є твар родового множини?

7 травня 2020

Важко вимовити, але думаю, що "стійств"...

8 травня 2020

стійстов (молитва:молитов, сестра:сестер).

14 травня 2020

А знаєте, так дійсно милозвучніше. Не розумію, чому не вчать про таку вимову в школах :(

stwynwsty (stwynosti
,
stwynwstiõ)
6

стѡйнѡсть; від друс. прикметника стоинъ/стѡинъи (відповідає: "стоєн, стійний" за чинним правописом) "вартий, достойний", від дієслова стати/стоїти в значенні "бути вартим, достойним, гідним; мати ціну". Проти хибної, прото поширеної гадки про непитомість сих значень у сих дієсловах у руській мові свідчать і руські словники: http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/56757-stojity.html#show_point, http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/56678-stijnyj.html#show_point, http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/56679-stijnist.html#show_point, Недільський (ІІ, 922) стоїти/стояти "kosten", стійний "würdig, wert", стійність "Geltung, Wert", стійно (іменник) "Bedeutung (як значення-вартість/ціна)". Далі, товк "ціни, вартости, достоєнства, переваги" й под. є й у: стояти за що/кого "дорожити чим/ким", стояти за що/кого "вважатися чим/ким ( = мати ціну кого/чого, відповідати ціні кого/чого)" (http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/56868-stojaty.html#show_point), стати "коштувати" ...

אלישע פרוש 7 травня 2020
7 травня 2020

... (http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/56356-stavaty.html#show_point, під: 16); товк "ціни, стійности; стати/стоїти чого" є там и в значенні 15), див. там же).

7 травня 2020

Підпираю, а "стійство" можна на взір двоїсть/двійство: дуалізм ?

7 травня 2020

Може й іде, є ле мінити й инші тями, ге "аксіома", либонь, суть якого є тако коло тям "стати/стояти, стійність, ціна". Та голос таки дам поки.

7 травня 2020

Дякую поки ;)

14 травня 2020

+

8 лютого 2021

+

25 листопада 2023

Гідність це вже сукупність цих якостей, чеснот.

але теж вірно, коли треба; )

25 листопада 2023

Гідність - це сформоване відчуття самоповага, яке утворюється в людині з народження, усіма вагомими для неї критеріями, цінностями, вихованням, якостями (та навіть чуттями), що в ній переважають, відчуваючи це та усвідомлюючи.

14 липня

Усталене

14 липня

Тут не про це значення питають

достойність
3

Достойність - достоинство. Словник Грінченка.

Sherif Ermachenko 22 серпня 2020
8 вересня 2020

Суржик.

достоє́нство
1

Знавець української мови, якого я дуже поважаю, стверджує, що з таким наголосом і з "є" замість "ї" це слово є українським і траляється в пам'ятках давньої української мови.
Сам хоч маю все ще сумніви, з поваги до людини, даю його слово.

7 серпня 2020

Я не казав, що там мусить бути наголос на <є>; <є> би там було й без наголосу. Я казав про "сильний" *ь, який є на тім місці; видно, Ви собі витлумачили "сильний" як "наголос", але "сильний" значить лише те, що /ь/ є там повний/складовий голосний.

15 серпня 2020

Я мав на увазі зовсі не Вас. Навіть навпаки, чоловік, про якого я говорив, є сильним противником галицько-українського домінування в літературній мові (з усіма кшталтами та дзиґарами), він стверджує (я з цим не згідний, щоб Ви знали), що слово "гідність" є чуже укрїнцям, і маємо відроджувати давнє у староукраїнській мові свідчене східноукраїнське достоЄнство.
Зараз не знайду, але він наводив переконливі дані, що така форма дійсно побутувала в давній Русі.

26 листопада 2023

Bay dougye, coho ménili'ste. Coli œun e 'сильним противником' 'galicyscoho', to tô e prosto bóudoury, i né ceoho tou dodati. Œun praudõ cazieity oge pravuy tuar e ‹достоЄнство› u rousscé, a ne ‹достоЇнство›, ta Ui'ste védé crivo ròzouméli'ho — ‹достоЄнство› ne znacity conecyno ‹достоє́нство›.

4 вересня 2020

Гарне слово 👍

порядність
0
Доктор Смалець 4 вересня 2020
25 листопада 2023

скупчення якостей які сформували порядність у людині, це не зовсім те, але поруч

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
25 листопада 2023

Гідність - це сформоване відчуття самоповаги, яке утворюється в людині з народження, усіма вагомими для неї критеріями(мірилами), цінностями, вихованням, якостями (та навіть чуттями), що в ній переважають, відчуваючи це та усвідомлюючи. *(мся)

25 листопада 2023

поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості, а також, означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості. Поняття гідності вживається у законодавствах численних країн та у міжнародному праві

25 листопада 2023

Мораль - виховання (рівень відповідальності)

18 грудня 2023

goroh.pp.ua: достоїнство

пов’язане з псл. dostojati, dostati

Я або чогось не знаю, або чогось не знаю

Поділитись з друзями