Значення слова

Експертиза — розгляд, дослідження якої-небудь справи, якогось питання з метою зробити правильний висновок, дати правильну оцінку відповідному явищу.

Приклад вживання

Судова експертиза.

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово експертиза

дослід
4

експертиза – дослід, оцінка / Павло Штепа. Словник чужомовних слів І термінів. 1977 р.

розбір
2

Для чого окремі терміни (аналіз, аналітика, експетиза) для тями, яка передбачає ретельне дослідження всіх елементів і зроблення висновків?
аналіз
аналітика

Слово чинне, є в мові українській:
r2u.org.ua: розбір
https://archive.org/stream/slov30#page/n23/mode/1up
Воно ж було репресованим радянською владою:
https://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci/Linguistics/rejestr/P-R.html#R

фахрозгляд
1
фахперевірка
1
фахвисновок
1
пит віголоший/віголоський/віголоса
1

Словосполучення з слів: пит

(← *пъітъ ← друс. пъітати, зокрема: "довідуватися; різнаватися; обговорювати; виносити на розсуд; досліджувати; вивчати; проникати в суть; випробовувати" (Мат-ли до сл-ка друс. м. під Й. Срізнівським), від прасл. *pūt-, від іє. pew- "різати, потрошити"),

і віголос (див. спеціаліст та експерт (що робить експертизу)), оформленого тут як прикметники: віголоший (чий? – спеціалістів, експертів), та віголоський ("спеціалістський, експертський"), або в род.відм., кого? – віголоса (спеціаліста, експерта);

таким чином, сполучення є розуміти як "дослідження, вивчення, випробування, розсуд, розбір спеціаліста, експерта", або "експертн-ий/-е розбір, дослідження, вивчення, випробування".

Словосполученням є передано тяму "експертиза" зокрема й у мовах англ. (expert examination), чес. (znalecký posudek) та слвц. (znalecký posudok).

висновок, заключення фахівця
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями