Значення слова
Фарватер — 1) штучний або природний прохід для суден серед навігаційних небезпек, огороджений знаками навігаційного обладнання морських шляхів: буями, віхами, створами тощо; 2) безперервна смуга води певної глибини, не менше наперед заданої величини, що сполучає які-небудь водні простори, або взагалі найглибша смуга даного водного простору, все одно де — в річці, в затоці, протоці або на відкритому плесі.
Приклад вживання

Очевидно, поняття про фарватер може відноситися тільки до прибережних вод, тобто до тих, де глибини можуть бути такі малі, що представляють небезпеку для мореплавання.

Фарватери завжди яким-небудь чином обставляються і позначаються знаками навігаційного обладнання морських шляхів: створами на березі, віхами і бакенами на воді. Глибина Фарватера на картах дається і на малу воду або там, де є припливи, з позначкою, на який рівень.

Походження

нід. vaarwater — «водні шляхи»

Приклади в інших мовах

Польська: tor wodny

Слово додав

Перекладаємо слово фарватер

matca
3

ЕСУМ: ма́тка(6) "фарватер".

אלישע פרוש 28 січня 2020
28 січня 2020

Тепер лишається помінити російську тяму слова "матка":
матка

28 січня 2020

Знаєте, я щось не знайшов тями "фарватер" тут:
goroh.pp.ua: матка

29 січня 2020

Іа корістаіѫ із ЕСУМ в Djvu. Там є дано сє слово пѡд "матка 6" (шостє): "раптове збільшення води в річці (від дощу, який пройшов вище по річці); перша хвиля цього збільшення; місце, де одна річка вливається в іншу", матиця "середина, основна частина річної течії"; рос. матка "фарватер", п. [matka] "головне русло річки; старе русло", болг. матка "русло, річище; глибоке місце в річці, де вона не пересихає", матица "русло", мкд. матица "середина річки", схв. матица "середня частина русла, найбільш повноводна і швидка", матичиште "тс.", слн. [matica] "русло річки"; прасл. *matъka, *matica "середина, основна частина", пов'язане з *mati "мати (матір)".

25 листопада 2023

водопрохід
2
Volodymyr Khlopan 27 листопада 2019
хо́дина
0
Мирон Волостенко 14 грудня 2019
протор
0
Ні те, ні се 12 травня 2020
13 травня 2020

Неруський твар.

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями