Бо кавун — сочний.
Кавун на 92% складений з води. Соковитих овочей богато, та в кавуна це його головна особливість.
90-99% води є в канталупі, полуниці, кавуні, салаті сійному, кабачках, селері, шпинаті, огірках. Чому для кавуна ця властивість важливіша ніж для дині, полуниці чи огірка? В огірку це 96%.
Бо в цих овочах вода тримаєть ся в плоді, коли як кавун жваво тече при поїданні. Спробуйте скуштувати ці плоди й порівняти.
Дайте маленький дитині помідор (95% води) і подивіться як тектиме. Або самі візьміть великий.
Знов повертаємо ся в те, що в кавуна, навідмінно від помідора, соковитість - його головна особистість. І загалом, мі здаєть ся дивною ця розмова.
Помідор має більше води ніж кавун і тече з нього більше. Якщо бути необережним, то можна і в сусіда влучити.
Радше "січний" (сок-ьн-ъйь).
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/54225-sichnyj.html#show_point
На зразок «творог» – «білий сир» (принаймні у моїй сімʼї так кажуть)
Ті жовті кавуни, що я побачив у ґуґлі майже усі зелені ззовні. Щодо чорних, хоч їхня кора справді чорна, але невже люди будуть їсти такий крихітний кавун? https://agrarii-razom.com.ua/sites/default/files/agronews-photos/2020-02/naydorozhchyy-kavun-u-sviti_1.jpg
Та й не забуваймо, що усе це – екзотичні варіації, які не мають упливати на назву продукту.
Диня зіставляється також з псл. dy-mati, dǫti і реконструюється значення dynja «надутий овоч» (Mikl. EW 118; Bern. І 250; Преобр. І 206; Горяев 100; Holub–Kop. 112; БЕР І 393; Младенов 128);
Ну "питомий" це сильно сказано, але мабуть так
Занесена рослина, залишаємо
Ѧк тоді можете прокомеɴтꙋвɑти ісɴꙋвɑɴɴѧ ʌɑтиɴської ɴɑꙁви "Citrúllus lanátus"? Чомꙋ римʌѧɴɑм бꙋʌо одɴɑково ɴɑ походжеɴɴѧ росʌиɴ, ɑ ми тɑкі ɴемічɴі?
А чому дж не через літеру джерв?
-