Значення слова

Лірика — 1) один з трьох родів літератури, поряд з епосом і драмою, в якому з особливою виразністю виявляється емоційне ставлення автора до зображуваного; 2) твори цього роду поезії; 3) ліричний настрій. (Дивіться тут — http://sum.in.ua/s/liryka).

Приклад вживання

1. Поема створюється і існує на ґрунті взаємозв'язку двох літературних родів: епосу і лірики.

2. Рання високопоетична лірика Шевченка переважно романтична.

3. Така лірика найшла на мене після Грінави... Не хотілося ні з ким сваритися, з кожним братався б...

Походження

Мабуть, запозичення з фран. lyrique (коротка поема, що висловлює особисті відчуття) через нім. Lýrik. фран. <— лат. lyricus (від, або для ліри (інструменту); ліровий, лірний) <— грец. λυρικός (lyrikos) (тс.; спів під ліру) <— λύρα (lyra) (ліра) <— невідомо

Слово додав

Перекладаємо слово лірика

ліриво; лириво
1

Якщо брати за основу слово "ліра/лира".
Використовую суфікс "-иво" на зразок таких слів: морозиво (щось морожене), скливо (щось склите), пиво (щось питне), валиво (щось валене), видиво (те, що видно), вариво (щось варене), держиво (те, що держать; утримання), жниво (те, що жнуть), їстиво (те, що їдять), тощо.

У цьому значенні, пропоную як те, що грають лірою; те, що супроводжується лірою; або сам процес гри на лірі (на приклад, прядиво — прядіння).

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
26 жовтня

Мабуть, запозичення з фран. lyrique (коротка поема, що висловлює особисті відчуття) через нім. Lýrik. Фран. <— лат. lyricus (від, або для ліри (інструменту); ліровий, лірний) <— грец. λυρικός (lyrikos) (тс.; спів під ліру) <— λύρα (lyra) (ліра) <— невідомо

26 жовтня

Дивіться також "ліричний" тут на сайті — ліричний

Поділитись з друзями