Значення слова

Скромний — який не любить хизуватися.

Приклад вживання

Та дівчина є дуже скромна.

Походження

росіянізм, від рос. скромный, слова не було в українській мові до 1930-их років, що свідчить порівняльний аналіз словників, в рос. мову могло прийти від пол. skromny

Приклади в інших мовах

пол. skromny

Слово додав

Перекладаємо слово скромний

пріст (прѡст), прост-
1

Друс. дає прѡстъ, простъи за "скромний", як і похідні: простѡсть/простъіни "скромність", простѣ "скомно".

соромливий
1
ви́шкий
0
плохи́й
0

укр. плохи́й – смирный, тихий, кроткий

Нам, зросійщеним українцям, це може здатися дивним і навіть кумедним, але в українській мові це слово означає саме "тихий", а не "поганий", як у російській мові, і годі на неї рівнятися, запитуючи "а що в неї?", ми маємо мову власну.
r2u.org.ua: плохий

Від давньоруського "плохъ", тим кумедніше, що більшовицький ЕСУМ каже це запозиченням з польської мови, хоч у ній і тяма зовсім инша, і наголос видає рідність цього слова українській мові (в поляків був би на передостанньому складі).

Це ж слово більшовики повністю винищили з української мови, аби не створювати плутанини з "братською" російською мовою. Замінивши росіянізмом "скромний", якого будь-який українець до сталінських репресій просто би не зрозумів! Такого слова не відала мова до часів СРСР!
То чому не вернути забуте давнє слово? Хто боїться близькости до росіян, то тяма у нас зовсім инша, ніж у них, бо маємо мову власну!

тихий
0
скромний
0
плоху́та
0

Плоху́та — Смирный, тихий человек.
r2u.org.ua: плохута
З Енеїди Котляревського: "Еней же був собі плохутка".

плесий
0

Від "плесо" — спокійна, чиста водна гладінь; вільна від заростей спокійна ділянка водойми; ділянка зі спокійною течією між двома перекатами.
https://goroh.pp.ua/Етимологія/плесо

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями