Значення слова

Анархія — стан суспільства, в якому відсутні організована влада, закони, немає певних обов'язкових норм поведінки; безвладдя.

Приклад вживання

Тяжке становище народних мас України погіршувалося феодальною анархією, що панувала в Польській державі і проявлялася в розгнузданій сваволі магнатів і шляхти.

Походження

з дав.-гр. ἀναρχία — відсутність влади

Слово додав

Перекладаємо слово анархія

безвладдя
26
безуряддя
21
беззаконня
3
самочин
3
бездержав’я
3

Підходить краще, ніж безвладдя, бо навіть на територіях де проводив свою діяльність Нестор Махно була влада, принаймні для контролю порядку.

bezcẽly
2

бе́щаль. Від *без+чаль; -чаль від кореня ча-, чн- "по-чати, на-чати, за-ча-ти, пі-чн-у, на-чн-у, за-чн-у, на-ча-ло, по-ча-ток" тощо. Тут є взято безпрефіксальну чисту форму кореня *ча-, *чн-, рідкісно засвідчену в давніх слов'янських пам'ятках, від єї бо є легше творити стисліший (й тому придатніше для творення похідних слів) відповідник слову "αναρχία". Саме форми з коренем ча-, чн- є в Матеріалах до словника давньоруської мови перекладено грецьким αρχή.

самочинство
2

Дещо видозмінена пропозиція від Мирон Волостенко.

безправ’я
2

Безправ'я - анархія. Словниця української мови. Ф. Піскунов.

самодостатність
1

Анархія перш за все полягає в розумінні абсолютної непотрібності влади та її "опікунством" над собою. Тобто людина є самодостатньою.

безправність
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями