Значення слова

Кондиціонер — пристрій для охолоджування повітря в житлових або виробничих приміщеннях.

Приклад вживання

Перший кондиціонер винайшов американський інженер Вілліс Керрієр у 1902 р. і основним його призначенням було не так охолоджування повітря, як боротьба з вогкістю.

Походження

англ. air conditioner, air — повітря і condition — умови

Розділи
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово кондиціонер

погодник
6
охолоджувач
4
студник
3
повітря’ник
2
підсонник
2

Якщо клімат це підсоння.
Проте, є ще така річ як клімат-контроль, який вміє і підвищувати температуру й понижувати. Деякі ці пристрої навіть уміють міняти вологість. Узагалі, з цими кондиціонерами та клімат-контролями плутанина, як в українській так і в англійській. В українській, шукаючи, я знайшов те, що клімат-контроль вживають здебільшого для системи контролю клімату в автомобілях. Проте, є й клімат-контролі для кімнат, дому.
В англійській також є слова air conditioner/conditioning та climate control (також thermostat?). Читаю й у різних місцях пишуть різне. То пишуть, що air conditioner лиге охолоджує, а climate control лише нагріває. То conditioner лиге охолоджує, а climate control нагріває й охолоджує. То air conditioner і нагріває й охолоджує. Одним словом — хаос. Я впевнений, що чув у англ. як кондиціонером називали те, що вміє охолоджувати й нагрівати, але не згадаю де.

Пропоную позбутися цієї плутанини, та просто казати підсонник й уточнювати, що саме він уміє.

провітрювач
1
холодик
1

Порiвн. холодильник, холодник

вітродуй
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями