Значення слова
Цінні папери — документи, які засвідчують зобов'язальні відносини між особою, яка їх видала, та особою, яка є їхнім власником. Документ вважається цінним папером якщо відповідно до законодавства він може бути самостійним об'єктом прав.
Приклад вживання

Люди, хто здобули цінні папери компанії "Тесла" ще десять років тому, щасливчики ж, мабуть, ви нині!

Походження

в українській мові росіянім, калька росій. це́нная бума́га

Приклади в інших мовах

сербськ. хартије од вредности, анґл. security

Варіанти написання
цінний папір
Слово додав

Перекладаємо слово цінні папери

шаги
3

"Шѧг" – монета в Русі (Україні), такі були ще за Сигізмунда III.
У часи Центральної Ради УНР випускають українські марки номіналом у шагах. Вже 19 грудня 1917 був прийнятий тимчасовий Закон про випуск державних кредитних білетів УНР, згідно з яким «кредитні білети випускаються у карбованцях, причому один карбованець містить 17,424 частки чистого золота і поділяється на 2 гривні або 200 шагів».
В 1992 році було викарбувано пробні монети номіналами «один шаг» та «п'ятдесят шагів», але назву не було затверджено для української монети. Довкола майбутньої назви розмінної монети було багато дискусій, суперечок та розмов, і попри заперечення прийняли були російську назву "копійка".
uk.wikipedia.org: Шаг

27 грудня 2019

Що є спѡльного між дрѡбним грошом і цінними папери??

27 грудня 2019

Сумнівно узагалі, що через триста літ хтось буде користуватися купюрами і монетами, такими, які можна потримати в руках, але цінні папери нікуди не щезнуть, то чого поганого у тому, щоби давні давньоруські (і УНР-івські) слова зберегти, вдихнувши у них нові значення?

3 січня 2020

Нич злого в тім а би дхнути "нове життя" в забуті питомі слова; проте йа не бачу підстав переносу з товку "дрібний гріш" на товк "цінні папери".

3 січня 2020

Товк "дрібний гріш" був дуже і дуже давно, уже в часи УНР "шагами" були просто гроші, хоч номіналом могли бути менші від гривні, але й дрібними вони мусити не були, на ті часи за 80 шагів можна було щось та й придбати (це зараз за 80 копійок нич не купиш).

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями