Значення слова
Етнографія — суспільствознавча наука, об'єктом дослідження якої є народи, їхня культура і побут, походження (етногенез), розселення, процеси культурно-побутових відносин на всіх етапах історії людства.
Приклад вживання

Об'єктом дослідження української етнографії є український нарід.

Походження

Від грец. εθνος — нарід и γράφω — пишу

Слово додав

Перекладаємо слово етнографія

народопис
12
25 серпня 2020

У старих наших народовців неодноразово стрічав се слово.

17 жовтня 2023

Краще народопис на позначення етнографії, а народознавство — етнологія. Тому підтримую!

народознавство
10
Вадим Мельник 14 липня 2020
17 жовтня 2023

Краще народопис на позначення етнографії, а народознавство — етнологія.

cẽdipisy
4

Від cẽdi- "εθνο-", непрямий відмінок (родовий, давальний, місцевий) від cẽdy "етнос" (див. етнос) та -pisy "-γραφία".

Вимова: {t͡ʃi͡ɜˈdɪɘpɪsʲ}.

אלישע פרוש 15 липня 2020
15 липня 2020

Не могли б ви, будь ласка, писати відповідник і кирилицею?

16 липня 2020

Міг бим. Прошу: чѧдипись.

16 липня 2020

А сучасною?)

16 липня 2020

А нащо? У сучаснім українськім чиннім письмі хиблять засоби адекватно передати руську фонологію. Вимову є дано в коментарі.

17 липня 2020

Дякую! Тобто Ви вважаєте, що письмо давньоруської доби є досконалішим? То нам треба відновити давньоруську мову? Я підпираю паралельне використання назв нашої мови "руська" та "українська", але проти того, щоб викинути на смітник розвиток української мови на користь давньоруської. Десь ви писали, що сучасне українське письмо не здатне відтворити як вимовляється у різних говірках.Ви маєте на увазі, що буква ѧ - умовно мешканцем Слобожанщини сприйматиметься по-одному, а Галичини - по-іншому? Які це такі говірки? Живши у різних місцях України та мавши досвід спілкування із простим людом із багатьох різних куточків нашої країни, можу сказати, що єдині "говірки", що я чув, то були російська мова, суржик, так звані "діалекти" з угризмами, полонізмами та іншим брудом і в деяких випадках "літературна" мова, якою намагалися говорити люди (ще й часто траплялися московізми і сучасні англіцизми). Може це якісь говірки з Канади, Словаччини чи Зеленого Клину?

19 липня 2020

Почну з кінця Вашого коментаря. Після натяків про Канаду, Словаччину я подумав про марність моєї відповіді Вам, оскільки Вам уже неначе все є "ясно".

Що тоді Вам казати? Ну, Ви не чули. А я чув, і різні люди чули й чують, і в різних діалектологічних працях се є освітлено.

Про "угризми, полонізми та інший бруд" – Ви перше розберіться в різниці між лексикою та фонетикою; я про фонетику та фонологію писав – яке відношення до них мають лексичні запозичення? Ніякого.

Про який такий "розвиток" української є мова? Про її ополячення та оросійщення, з чого накінець зліпили "літературний стандарт"?

20 липня 2020

Невже українська мова за останні 300-500 років не розвивалася, а лише ополячувалася й оросійщувалася?

21 липня 2020

За 500 іще так, за 300 вже ледве.

7 січня

Що це ще за цідіпісі 😆🙈

народовчення
0
Catherine Gavrilash 23 листопада 2020
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
20 липня 2020

Гарно було б як хтось пояснив би відмінність між етнографією та етнологією. Бо тільки побачив, що на осідку вже була етнологія.

Поділитись з друзями