Значення слова

Етнос — стійке соціальне уґруповання людей, що виникло упродовж тривалого історичного розвитку на певній території, де люди мають власну біольоґічну складову (раса, спільне походження), мову, культуру, усвідомлення власної єдності і відмінності від інших етносів.

Приклад вживання

Межа між етносом і нацією – пролягає між тим, що не залежить від людини, не є її особистою заслугою і зумовлена лише фактом її народження і тим, що потребує від неї певного особистого зусилля й усвідомленого вибору. Якщо до етнічної культури люди прилучаються колективно, з причини своєї належності до певного етносу (внаслідок традиційного, локального, анонімного характеру цієї культури), то до національної культури вони прилучаються здебільшого індивідуально, а інколи – всупереч своєму етнічному походженню.

Походження

ст.ґр. έθνος/éthnos значило якраз шось ближче до “політичної нації” в сьогоднішньому розумінні, поки до “народу”, “люду” використовувалося ст.ґр. δῆμος/dêmos

Приклади в інших мовах

польською

Варіанти написання
етнічність, етнічна група, етнічна ґрупа
Слово додав

Перекладаємо слово етнос

cẽdy
8

Друс. чѧдь "люд, народ"; споріднене з чѧдо "дитя"; таким чином може бути осмислене як "народ, творений кровно" у протилежність до народу, твореного громадянством.
Слово жіночого роду; чого/чому/чім? – cẽdi ("чади"), чим? – cẽdiõ ("чаддю"), множина: чого? – cẽdiy ("чадий/чадей"), чому? – cẽdym ("чадем/чадьом"), чім? — cẽdyx ("чадех/чадьох"), чим? – cẽdymi ("чадьми").

народність
5
люд
3
народ
2
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
13 травня 2019

>2. Поняття «етнос», «народ», «нація»:
https://studfiles.net/preview/5115376

13 травня 2019

pl.wikipedia.org/wiki/Lud#Wieloznaczność_terminu_"lud"

13 травня 2019

Треба якось чітко розібратися і розмежувати, шо є народ, нація, етнос…

Поділитись з друзями