Значення слова

Інтимний / інтим / інтимність — стосовний до глибоко особистого, потаємного. Який стосується почуття кохання; сердечний, любовний. Задушевний, сердечно-щирий, близький.

Приклад вживання

Три роки умовно. Такий вирок виніс суд у Тернопільській області жінці, яка мала інтимну близькість з 14-річним підлітком. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/news/sud-pokarav-zhinku-yaka-shilila-do-seksu-14-richnogo-hlopcya--725811.html.

Походження

Late Latin intimatus, past participle of intimare "make known, announce, impress," from Latin intimus "inmost, innermost, deepest" (adj.)

Приклади в інших мовах

Ісляндська: innilegt samband / náin kynni

Слово додав

Перекладаємо слово інтимний / інтим / інтимність

притульний
1

Слово більш лагідне

Boogie Late 21 вересня 2021
близавий
0

Цитую добродія Єлисія:
чепенем -u-, з виділенням у сім чепени значення придатності (як продовження, специфікації значення тенденції, схильності, якості дії й под.), за зразком таких прикметників віддієслівних: бодавыи "бодливый" (← bod-a-u ← bod-a-ti), дѣлавыи "деятельный, действительный" (← dél-a-u ← dél-a-ti), хупавыи "тщеславный, гордый, хвастливый, отважный" (← xoup-a-u ← *xoup-a-ti/xoupsti "хвалитися, заноситися"; аналогічні щодо семантики морфеми *-a-u- творення знають і чеська та словацька мови, напр. слвц.: boľavý (← bolieť) "болючий, який викликає біль", низького регістра сленгове jebavý (← jebať) "сексапільний, який викликає собою бажання до сексу", чес. těkavý "який блукає, літає, випаровується, шниряє" (← těkat "рискати, блукати, нипати, шниряти, бігати"), ч./слвц. prchavý "мимолітний, непостійний, який відлітає, випаровується, тікає" (← prchat/prchať). Сей ряд з указаною семантикою морфеми доповнюють морфемно синонімічні прикметники віддієслівні з інфінітивною темою *-і-, яких іще більше є: басно

задуше́вний
0
S. Velichko 29 липня 2021
притуклий
0

В значенню ближчий ніж близько

Boogie Late 21 вересня 2021
21 вересня 2021

Щоби зробити іменник то може притукленість

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
4 січня 2021

Не бачу підстав до перекладу цього слова. Якщо людина не може просто подумати чи бодай подивитися синоніми до слова, то вона й на Словотвір для того не заходитиме.

4 січня 2021

Якась людина подумає, якась ні. Підстав мати це запозичення на Словотворі є більше, ніж потрібно.

Поділитись з друзями