Значення слова

Лоґін — алфавітно-цифровий набір символів, що ідентифікує користувача комп'ютера або комп'ютерної мережі.

Приклад вживання

Якщо Ви забули логін та пароль для входу в адміністративну частину сайту закладу освіти, створеного за допомогою системи School Champion (раніше відома як EDUkIT), необхідно на сторінці авторизації натиснути на кнопку "Відновити пароль".

Походження

англ. login - фіксувати час приходу

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово лоґін

вхідник
11

Лоґін: вхідник
Пароль: ґасло

прізвисько
5
по́рекло
3
вигадане ймення
2
тъжѣи, тожѣи
2

Творено мною від основ *tu-g-, *to-g-, із коренів *tu- в друс. тъ "той" (чол..р.), *to- "то, те" (сер.р.) та *g- в "же", значення "той же", також у словах: тотожний і под., та друс. тъжьство "тотожність", через проміжне дієслово *тъжити "ідентифікувати, тотожнити", й як іменник оформлене суфіксом *-ēy-, нині в: крочай, роджай, ручай, лучай, звичай, обичайка, верія, колія, носій, водій, ручій тощо.
Вимова <-жѣи> може бути: {-жай, -жій, -жєй}; вимова <тъж-> тут може бути, як {тож-}, для роздільної вимови /т/ та /ж/, так і {дж-} з асиміляцією /т/ до /ж/.
Семант. мотивація є: "ідентифікація", точніше її засіб (а саме, дані) для вступу в систему. Подібний розвиток тями "login" є в угорськім azonosító "тс.", від azon "той", через дієслово azonosítani "тотожними, ідентифікувати".

псевдо
1
позивник
0
псевдонім
0

Псевдоні́м, прибране ім'я (грец. ψευδής — «помилковий, брехливий, вигаданий» і грец. όνομα — «ім'я») — ім'я, використовуване людиною замість справжнього (даного при народженні, зафіксованого в документах) у тій або іншій публічній діяльності. У західній культурі найчастіше псевдонімами користуються діячі мистецтва. У східних культурах (особливо китайській і японській) ухвалення нового імені при зміні соціального статусу в деякі епохи було практично обов'язковим для будь-якої сфери діяльності, — аналогом такого роду обов'язкових псевдонімів в західній культурі можна вважати обов'язкову зміну імені у священиків і ченців, особливо в православній церкві, проте називати церковні імена священнослужителів псевдонімами не прийнято.

uk.wikipedia.org: Псевдонім

рекло
0

ЕСУМ: ре́кло «прізвисько; прозвання; гасло».

рікло
0

ЕСУМ: ре́кло «прізвисько; прозвання; гасло».
Утім, кажуть рік, нарікати, зрікатися, відрікати, тому гадаю, що може бути і форма з звуком і.

позивний
0

Позивний "Вітер" -- чим не заміна для "псевдонім" та "логін"?

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями