Значення слова

Діамант — штучно огранений і відшліфований алмаз.

Приклад вживання

З точки зору ювелірної справи діаманти розрізняють в першу чергу за відтінками: рожеві, жовті, коричневі (бурі), блакитні та кришталеві (білі). Найціннішими вважають діаманти без відтінків.

Походження

фр. diamant

Розділи
Схожі слова
Слово додав

Перекладаємо слово діамант

огранець/обгранець
4

Діамант це огранений алмаз: http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/57340/28-KvasnytsyaNEW.pdf?sequence=1 Слів з морфемою "О-" на взір огранювати/огранити/ограновувати, є в СУМ:sum.in.ua: oghranjuvaty, але їх немає у репресовних словниках і тому мене можуть звинуватити у використанні росіянізму для словотвору. Однак, у репресованих слвниках є слова з морфемою "ОБ-":обгранко́вувати, обгранкува́ти,обгранити:r2u.org.ua: огранивать Також я припускаю, що огранити/обгранити є рівноцінними варіянтами, які не перечать законам і правилам української мови і я довіряю нижченаведеному джерелу, яке наводить природні для української мови приклади з чергуванням морфем "О-"/"ОБ-":"Префіксальні морфи об’єднуються (як і корені та суфіксальні) в морфеми на правах аломорфів і варіантів:...5) о- (об-), обі- (як рівноправні варіанти): огородити і обгородити, озватися і обізватися, окреслити і обкреслити, обійняти і обняти" [Горпинич В. О. Сучасна українська літературна мова. Морфеміка. Словотвір. Морфонологія: Навч. посіб. Видавництво: К.: Вища школа. 1999.207 с.]

бря́льце
2

Або бреа́ль, бряль.
Не знаю чому, далебі... Просто мені на думку пало першим саме це чудернацьке слово. Чомуся воно в мене асоціюється із діамантом:)

Напр., речення:
1) Її шия була вкрита бреалями.
2) Сукня вкрита бряльцями немов зірками небо.

діамант
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями