Значення слова
Каторга — вид кримінального покарання, що полягає в позбавленні волі, поєднаному з найтяжчими примусовими роботами, а також місце відбування такої кари.
Приклад вживання

За щастя народу — ідеї свої — Батьки наші славні, в кайдани закуті, На каторгу йшли у сибірські краї...

Походження

від серед.-грец. κατεργων, катергон — «гребне судно»

Приклади в інших мовах

Фінська: siperiaan karkottaminen

Слово додав

Перекладаємо слово каторга

cruirua
8

Вимова: {ˈkrɘrw̜ɑ ~ ˈkrɘrβ̞ɑ ~ ˈkrɤrw̜ɑ ~ ˈkrɤrβ̞ɑ ~ ˈkrɯrw̜ɑ ~ ˈkrɯrβ̞ɑ ~ ...}.

Відволока ("абстракція", тут, контекстуально: "абстраговано від") <крірвати> "важко працювати, надриватися" (ЕСУМ III, 98: крірвáти), від дрівнього твару кръі (← *krū) "кров" та ръвати (*ru-a-ti) "рвати" – *"рвати кров".

אלישע פרוש 7 листопада 2020
примусова праця
0
Andrii Andrii 6 листопада 2020
6 листопада 2020

"Праця" є лядського роду, а "мус-" німецького.

6 листопада 2020

Залежить від того чим саме ми займаємось - пуризмом чи ультрапуризмом.

7 листопада 2020

Ни, на тім є ("залежить від того"), чи по словах тяклих глядемо пильно в словниціх, або черпаємо лише запас слів щоденних. Ясно що друге є без прозору ("неперспективно"). Може на яку спосуду слова питомого й нема, та вісти то не можемо доки всі доступні словники по дану тяму не глядемо. Мене ж доси словники переконали суть, що про кожну спосуду є в руській своє слово тякле питоме, або наймі тяг слів. Є йно глядіти. Чому би перше не йти ЕСУМ, у виді на скани ("в онлайн версії"), й у кожнім дїлї ("томі") через ctrl+F не глядіти <каторг>, а коли не буде жадне слово про тяму "каторга", дати найближче за знаком инше слово? А коли жадно й найближче за знаком не буде в ЕСУМ, глядіти в http://oldrusdict.ru/dict.html# у словниці говірок Буковини, словниці говірок Бойківщини Онишкевича, в словниці Желехівського, словниці Яворницького, словниці Грінченка. Й аж коли в жадном словниці тякле слово не буде, можемо мовити про судність испосуди. Питання є не чи "пуризм" або "ультрапуризм", а питати ("дослідити") меджі ("можливості, потенціал") руської мови. Черпаючи йно свій запас щоденний, меджі ті не знати.

7 листопада 2020

Повністю згоден з поданою методологією.

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями