Значення слова

Масаж — сукупність прийомів механічної і рефлекторної дії на тканини і органи, у вигляді розтирання, тиску, вібрації, що проводяться безпосередньо на поверхні тіла людини, як руками, так і спеціальними апаратами, через повітряне, водне чи інше середовище, з метою досягнення лікувального чи іншого ефекту.

Приклад вживання

Як правильно робити масаж ?

Походження

фр. Masser − розтирати

Слово додав

Перекладаємо слово масаж

містушення
19

Російсько-український медичний словник. 1920 р.
https://archive.org/stream/slov30#page/n88/mode/1up

м’ятиво
12

Наросток -иво надає словам збірного значення (бо масаж - це сукупність прийомів). Хай розтирання(дія), розминання (дія), вібрування, тиснення і складають м'ятиво. Від тіла відділяю, бо можна м'яти не тільки тіло, а й руки, ноги та голову. Еротичний масаж - хтивне м'ятиво.

тіломин
5

Від "М’яти тіло"

розтирання
4
мняцкання
3

Хіба не кажуть "помняцкай мені шию"? Те саме що "помасажуй".

м’яна
2

Видозмінене від М'яти

п’ястування
2

Приклади вжитку цього слова і споріднених з ним слів: п'ястувати; поп'ястувати (поп'ястуй мені шию); п'ястувальник (масажист), п'ястувальниця (масажистка); п'ястувальня (масажний кабінет).
Утворено від п'ясть, п'ясток - кисть руки, долоня з пальцями. П'ястувати - робити щось п'ястю руки, долонею, а масаж це не лише розминання, але й інші способи (погладжування, розтирання, розтягування) лікувального впливу на тіло.

mẽzwmna
1

Від mẽz "muscle" та mna- (*myn-a- *мьна), субстантив з парадигматичним *-а- (закінчення жіночого роду <-а>) від кореня *myn- (*мьн-) дієслова mẽti "м'яти". Дослівно: "м'яття/розминання м'язів".

Вимова: {mi̯͡ɜˈzʏmnɐ ~ meˈzʏmnɐ ~ mɲɜˈzʏmnɐ ~ mɲeˈzʏmnɐ}.

mẽcyba
1

Вимова: {mi̯͡ɜd͡ʒˈbɑ ~ med͡ʒˈbɑ ~ mɲɜd͡ʒˈbɑ ~ mɲed͡ʒˈbɑ}.

Чепенем -yba (<-ьба>) творено від дієслова mẽciti "розминати, робити м'яким" (див. http://oldrusdict.ru/dict.html: мѧчити), кавзатива від кореня *mẽk- (*myn-k-) "м'який", спорідненого через розширення формантом *-k- з коренем *myn- у mẽti "м'яти".

містуш
1

Слово зі словника "Московсько-український словник" 1918 В. Дубровського

Етимологічний словник пояснює: "містушити" означає "товкти, м'яти" як поєднання двох слів "місити" та "метушитися"

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями