Приклади з словниці Кримського та Єфремова досі нічогісінько не доводять щодо прикметників од цих новотворів.
Дарма тільки розписуєте. Оце <Беремо...величиною ознакою тощо> нісенітниця й усе одно, що горбатого притулять до стіни. Кований прикметник "кількіснісний" утворили од уже виведеного кованого йменника "кількісність". Подайте лишень приклад прикметника, що в народі так само вивели (перше з Грінченкового словаря й не кажіть, що тоді науки не було).
"Цупкісний", "кількісність" та "якісність" невдатні, бо це так само ковані слова, котрих годі шукать у народньому вжитку на схожий словотвірний узірець. "Наукова" мова ні до чого, бо хоч би наука була й тільки в селян — такі слова ніколи б не повстали. Ви заходились говорить, що "на основі", а самі начхали на неї.
«Селюцтво» згадали на смішки чи таки правда д. Олекси, що маєте недобру думку про дотепність селян? Доладньо скласти слово замісць щоб цяцькатись із чепенями (афіксами) – це не «селюцтво». Як не маєте прикладів такого словотвору, а на мовний ужиток Ви не вважаєте, то тільки дурно мудруєте.
<Але що заважає?>
Заважає кований словотвір. Нащо ліпить нову мову, коли способи словотворіння вже відомі (й серед їх вашого нема)? Я не пристану до вигаданого слівця, що не по народній удачі складене.
Ви негаразд читаєте? Прикметників знайдіть, що вивели як ото похідну з похідної в математиці.