Значення слова
Ціановий — колір, отримуваний змішуванням рівних кількостей зеленого та блакитного світла, або відніманням червоного від білого світла. Таким чином, ціановий колір є додатковим (комплементарним) до червоного в RGB і CMYK системах кольорів: ціанові пігменти поглинають червоне світло.
Приклад вживання

Ціан є професійним терміном на позначення блакитно-зеленого кольору; світліший відтінок можуть називати аква (електричний ціан). Деякі близькі відтінки в синьо-зеленому кольоровому діапазоні мають окремі назви (лазуровий, бірюзовий, аквамарин), інші називають комбінуючи відтінки блакитного і зеленого кольорів (н-д, зеленувато-блакитний, колір морської хвилі).

Походження

грец. κυανoῦς — блакитний, лазуровий

Приклади в інших мовах

пол. cyjan

Варіанти написання
ціановий колір, ціяновий, ціан, ціян
Слово додав

Перекладаємо слово ціановий

sinyau
5

Творено мною від основи *син-ь- (*sin-y-) чепенем *-ав-, тут з відтінком приблизності, приблизного відношення до основного значення, відбитого в основі/корені, пор. подібні твари до примет кольорів у слвц.: zelen-av-ý "близьких до зеленого", modr-av-ý, а також рус. чьрн-і-ав- "чорнявий", бѣл-і-ав- "білявий".

אלישע פרוש 20 лютого 2020
гряносиній
3

Від "гряний" ("зелений" r2u.org.ua: гряний) та "синій".

Карл-Франц Ян Йосиф 14 вересня 2019
хвильовий
2

Бо асоціюється передусім (для багатьох людей) з морем.

Карл-Франц Ян Йосиф 14 вересня 2019
16 листопада 2022

-

кримський
1

Колір безумовно асоціюється у багатьох людей з морем, а називаючи ціановий колір "кримським", ми зайвий раз наголосимо, що Крим це НЕ частина Росії і жодні домовленості цього не змінять навіть через багато років.

Карл-Франц Ян Йосиф 14 вересня 2019
16 листопада 2022

-

Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
Поділитись з друзями