Значення слова

Акуратний — який підтримується в порядку; старанно зроблений; точно виконуваний або виконаний.

Приклад вживання

Він зупинився посеред кімнати і весело обвів поглядом стіни з дешевими олеографіями в акуратних рамках.

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово акуратний

охайний
19
дбалий
18
охая
10

Именникова форма (альтернативна до охайный, а не выключна!), творена зворотньо вѡд неохая (д. етим.укр. *охайний, т.IV. стор. 239, и в сл.Грiнченка неохая). Слова охайний (охайный), харний (харный), охая можуть бути вжитi лише в значiннi зовнiшнього выгляду людины, як ото її вбрання то що, але не способу її роботы чи працi (для тсього потрiбнi иншi слова).

харний
9

Диви статтю *харити в етим.сл.укр.м., де є форма харний ‘чистый, охайный’, що вѡдповiдає значiнню акуратний в сучаснѡй укр.м. (про людину!; для другого значiння слова акуратний про речи повинно бути инше слово, бо тут це слово значить ‘точный’ !).

старанний
9
пильний
8

В значiннi акуратний в роботi, працi. Диви *пильний в етим.укр., т.IV., стор. 369, *pilný в етим.чеш. В.Махка, стор. 449. (його етимологiя очивидно невiрна, але стаття корисна хоча би для порѡвняння значiннь), додатково етимологiя слова accurate за http://etymonline.com/index.php?allowed_in_frame=0&search=accurate (для розумiння, з чого выходить саме тсе слово та його первинного значiння та вжитку).

точний
8

Теж, як и пильний в значiннi акуратний в роботi, працi та под.

дбайливий
8
чепурни́й
5

Чепурни́й — Аккуратный.
r2u.org.ua: чепурний

обережний
4
обачний
4
чистьоха
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Поділитись з друзями