Значення слова

Віртуальний — той, що не існує, але може існувати при певних умовах.

Приклад вживання

І знову на порядку денному нашого віртуального засідання моволюбів – культура мови.

Слово додав

Перекладаємо слово віртуальний

могомий
13

Творено вѡд корене мог- (могти, мочи, мѡчь, могута, могуній, мога) яко переклад латиньскої основи virtu-, оформленого нарѡстком -ом- терпних (passive) дієприміт (participles) теперішнього часу (знайомий, вагомий, відомий, рухомий; водимий то що). Похѡдні твари (форми): могомѡсть "віртуальнѡсть", могомо "віртуально". Мотивація: те, що не є в дійсности, реальности, але може/могло би бути.

дяглий
9

Творено по добі до твару могомий вѡд корене дяг- (у таких словах: дягиль, одягти, дяг, дяга) в давньому значінні "сила, мѡчь, пруда(=power), мога(=спроможнѡсть) то що" яко переклад латиньскої основи virtu- з тимиже значіннями. Похѡдні твари: дяглѡсть "виртуальнѡсть", дягло "виртуально".

уявний
9
вмінний/умінний
7

Творено так само як и вміний/уміний, але з доданим примітниковим нарѡстком -н-, тобто морфология праформи така: *oum-é-n-n-. Похѡдні твари: вміннѡсть "віртуальнѡсть", вмінно "віртуально".

вміний/уміний
6

Творено вѡд основи ум- "ум; розум; уява", точніше це примітник (adjective) вѡд терпного (passive) дієпримітника (participle) минулого часу, творений нарѡстком -н- вѡд дієслова уміти/вміти але не в нинішньому звичайноу значінні "мати досвід и здѡбности на щось", а в значінні, яке лежить в його корени "ум". Мотивація: те, що істнує не в дійсности, але в уяві ("в умі"). Похѡдні твари: вмінѡсть "віртуальнѡсть", вміно "віртуально".

позірний
2
знетілений
2
примарний
2
штимір
1

штучний вимір ...

мнимий
1
уявлений
1

Такий, уява якого сталася. Уявлена машина, сервер є такі що працюють на уявленому обладнанні. Віртуалізація – уявлення.

сітковий
0
замежний
0
безтілесний
0
штучний
0
полоний, полонний
0

Від праслов'янського *polnъ “марний“.
https://en.wiktionary.org/wiki/Reconstruction:Proto-Slavic/polnъ

описовий
0
можливий
0
Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
14 червня 2019

на мій погляд значення слова подано неправильно: слово "існує" застосовується рівно як до матерії так і до думки. Чи можна сказати, що "засідання моволюбів" не існує? Воно як раз існує, лиш позбавлене звичного матеріального наповнення, приміщення де би збирались моволюби, проїзду до нього, тощо. Але дія і її наслідок присутні, засідання відбулось. До речі і цей сайт скоріше також працює у межах віртуального стрію, але чи можна казати, що він не існує? Адже у кінці кінців якесь обладнання на нього таки працює. Воно уявне лиш для цього стрію.

Поділитись з друзями