Значення слова
Торговець — купець.
Приклад вживання

Торговче, торговче, ану продайка мені вот той годинник.

Походження

рос. торговец, що замінило українські питомі слова того ж кореня. російське посередництво вказує також відсутність переходу "о" в "і" у непрямих відмінках.

Приклади в інших мовах

серб. дилер, макед. дилер, пол. kupiec, чес. obchodník, слов. predajca

Слово додав

Перекладаємо слово торговець

торгівник
8

Лексикон славеноруський Беринди 1653р.:
Ц.сл. Торжникъ — укр. торгꙋвникъ.
uk.wikipedia.org: Лексикон словенороський

1 січня 2022

+++

крамар
4
Доктор Смалець 19 січня 2021
1 січня 2022

Чужого роду.

2 січня 2022

купець
3

рос. Торго́вець = укр. Купе́ць
r2u.org.ua: торговец*

13 січня 2021

+

1 січня 2022

Слово чужого роду, хоч і давнє. Я не знаю, як поставиться до його.

1 січня 2022

<Слово чужого роду, хоч і давнє. Я не знаю, як поставиться до його.>

Do réci, pitoma slovẽnsca slova "to buy, kaufen, acheter" bẽ u d.-rous.: crynõti/criti, èmati ("to buy = to acquire") ta, moge, gelésti (rwfni n.-rous. <zalésti>, SIRM II, 229: залі́сти "купити").

залізняк
,
кавунник
,
соляр
3

В українській мові усіх торговців називали купою різних імен, усіх розрізняючи:
r2u.org.ua: торговец*

1 січня 2022

+++

2 січня 2022

-

торжник
2

Етимологічний Словник Української Мови: торжник – торговець.

1 січня 2022

+++

гендляр
1
Доктор Смалець 19 січня 2021
1 січня 2022

Слово чужого роду.

торгач
0

Етимологічний Словник Української Мови: торгач – торговець.

Бойко 11 березня 2022
пра́сол
,
пра́сіл
0

В основнім, звісно, се продавець риби ци соли
goroh.pp.ua: прасол
r2u.org.ua: прасол

Бойко 21 жовтня 2022
Запропонувати свій варіант перекладу
Обговорення слова
9 липня 2021

Nou, cyto ge isce za "znaueç" moge dati take slôuo do perècladou?

<російське посередництво вказує також відсутність переходу "о" в "і" у непрямих відмінках.>

Tuarui zu <-івц-> iz pisemstua:

«Звідки так ґвалтовно перейнявся Юрчик такою любов'ю до Косова, де на три чверті, а то й більше, було ненависних йому торгІВЦів, — бог його святий знає» (Гнат Хоткевич, II, 1966, 227);
«Сінкар.. брав у сількомі чи в продагентів законний папірець, що везе продрозверстку.. А потім тихцем збував торгІВЦям хліб» (Михайло Стельмах, II, 1962, 36);
sum.in.ua: torghovecj.

13 липня 2021

Боже, Єлісеє, який ви розумний, я ж не помітив, ото я «знавець», дякую що вказали на мою неправоту, куди ж мені до "знавців" на кшталт вас. Що правда глянути в корпуси і побачити цілу купу написань «торгОвцю», «торгОвці» ви схоже що полінились, а ще звернути увагу на рік написання з «і» і що до СРСР є тільки однин раз вжито слова «торгівців» а абсолютно всі інші уже з пори УРСР – та вам тільки би пару слів з «і» знайти щоб виправдати московське слово, ну як ви захищали слово больнца та носки які начебто українські, до речі гляньте в корпусах слова «прикільний» та «страхівка» - теж знайдете, ну ось, значить українські слова. До речі, у вами ж даному реченні є такі чудові українські слова як сількомі, продагентів, продрозверстку, надіюся що ви їх активно вживатимете у своїй мові, якщо цитуєте мені тут. Чому ви до речі не процитували ще чудове джерело «Конкуренція кооперативної і державної роздрібної торгівлі з приватним торговцем на ярмарках повинна стати могутнім засобом зміцнення змички міста з селом»? Ну то й що, що за процитували Комууністичну Ппартію України в резолюціях і рішеннях.., 1958?

А те, що нерадянський Словник Грінченка слова торговець не відає? І що Словник Уманця та Спілки перекладає москальське торговец вам українським купець вам теж до сраки? Чому Лексикон славеноруський Беринди 1653р. перекладає ц.сл. Торжникъ не руським торговец, а хіба руським торгꙋвникъ? Може й примусового зросійщення ж ніколи не було? А чому чеська, словацька та польська якщо й мають слово купець (я не знайшов) то десь далеко у словниках а головними їхніми словами є зовсім инші, а слово торговец мають саме південні слов'яни? Я щиро прошу вас, пане знавець, поясніть розумно, чому словники написані не в СРСР слово торговец перекладають українськими словами? Дуже Вас прошу, у Вас безумновно мають бути на се теорії!

19 червня 2022

<слов. predajca>

Neprauda.

Поділитись з друзями