Значення слова

Камера — пристрій для отримання/виготовлення зображення зі справжнього життя. Слово давно відірвано від походження, тож варто перейти до сучасного розуміння речі.

Приклад вживання

Усі камери спрямовано на звитяжця змагань.

Походження

Походить від латинського camera obscura ("кімната темна"), що пов'язане з первинними способами отримання зображення, а далі першими пристроями закріплення зображення на носії.
Слово camera також набуло вжиту у зброярстві, зберіганні, колесах, житлі тощо.

Розділи
Слово додав

Перекладаємо слово камера

зображило
16

від "зображення". Виготовлення зображень.
Те, чим працюють, за слов'янським звичаєм називають із закінченням на -ло - зубило, точило, кадило, кайло, мило, чорнило, опудало...

бачило
16

Щойно побачив таке прізвище. Гадаю, то є дуже влучне слово на позначення речі, що виконує цю дію для нас. Знову ж таки tele(віддалене)бачення. І саме тут ми використовуємо бачило.

темниця
4

Від перекладу лат. camera obscura - темна кімната. Темниця - та ж сама темна кімната. До того ж, слово "темниця" у початковому значенні зараз рідко використовується (sum.in.ua: temnycja)

знімач
3

Пристрій, що знімає, робить світлини

знимкороб
2
вічло, вічня, вічка
1

Від "ока", органу розпізнавання світлових хвиль. Бо камери це різні методи для штучного відтворення цього процесу. Як зазначив пан Михайло, першим був метод Камера-обскура. Тому вважаю доцільним використати для камери назву біологічного органу з відповідною функцією.

зірча́нка
1
камера
0
бачик
0
видива
0

якщо вже відео це видиво, то (відео)камера хай буде видива

видолов
0
копідри́лка
0

Трохи не по-нашому, але враховуючи шо прижилосьа запропоноване слово "копіярка" (зі значеньньам "ксерокс", до якого воно теж частково підходить), то - годитьсьа.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
11 серпня

Про яку саме камеру тут іде мова? Про фотоапарат, відео камеру, чи взагалі будь-яку камеру?

Поділитись з друзями