Значення слова

Пропаганда — поширення соціяльно-політичних, природничо-наукових та инших знань з метою їхнього втілення у суспільну свідомість. Зазвичай розрізняють пропаганду sensu lato, яка може включати в себе і поширення чогось корисного (здорового способу життя, толерантности, культури мовлення, поваги до чужих ідей та думок) та пропаганда sensu stricto як виключно щось негативне (пропаганда комунізму, самогубств, егоїстичних задумів певних політичних партій, ксенофобії тощо).

Приклад вживання

Зазвичай українці під словом "пропаганда" уявляють щось негативне, принизливе, слово "пропагандист" стало образою, хоч насправді пропаганда це просто поширення думок, які можуть бути як негативними, так і корисними для суспільства.
Тому вважаю, необхідно розрізнити пропаганда в широкому значенні слова та пропаганда у вузькому негативному значенні слова.

Походження

лат. propaganda - віра, яка мусить бути поширеною

Приклади в інших мовах

гінд. parchar

Варіанти написання
пропаганда
Слово додав

Перекладаємо слово пропаганда (з суто негативною конотацією)

олжа́
1

Давнє наше слово, яке буквально означає "брехня"
r2u.org.ua: олжа
А "пропагандист" – "олжар"

вільжа́
1

Давнє наше слово, яке буквально означає "брехня" (r2u.org.ua: олжа) з доданими, що властиві українській мові, протезою (початкова [в]) та (ікавізмом заміна [о] в [і]), знак м'якшення тут лишень для милозвучности
А "пропагандист" – "вільжар"

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
Увійдіть через Facebook
Поділитись з друзями