Значення слова

Вид — нижча одиниця в системі класифікації тваринного та рослинного світу, що об'єднує тварин або рослини, які мають однакові ознаки, і входить до складу вищої одиниці — роду.

Приклад вживання

Гомо Сапиєнс це найпоширеніший на нині вид людини.

Походження

рос. періоду СРСР, в укр. мові вид означає «обличчя; зір».

Приклади в інших мовах

чеськ. druh,
слов. druh,
пол. gatunek,
серб. врста,
хорв. vrsta.

Варіанти написання
вид
Слово додав

Перекладаємо слово вид (біологічна систематика)

üid
2

Таки має бути звано сим словом. Тяму є започатковано К. Линеєм, и виходив він из поняття "спільности за ЗОВНІШНІМИ ознаками — ознаками спільними на вид ( ≈ на погляд)", відбитого в латинськім слові species, первісно "вид" у різних значеннях, "вид-погляд (в т.ч.: физично — очима, та перенесено — думка, гадка)", "вид-зовнішність, лице", "вид-представлення, показ", "вид-ява, видіння", "вид-схожість". Коли й є яка міра субйективности в Линейовім понятті, він його започав, и того слід триматися, зокрема й тому, що звання поняття від инших семантично мотиваційних слів име неминуче вести до плутання з иншими суміжними тямами. Субйективність супроводжує кожне слово в відношенні до їм званї пійми. Напр., иншій суміжній тямі, званій Линеєм лат. словом genus можуть відповідати руські слова "rwd" чи "uersty/uerstua", и лат. и рус. бо слова виходять від поняття "родити, рости → спільний рід/верства/версть", але тямі species слово "uersty/uerstua" не тякне, дарма що так його зовуть словінці чи серби. Обйективність, у разі спеціальних тям, може забезпечити започата традиція даної семантичної мотивації. Саме тому, напр., тяму "відмінок" имемо звати не від поняття "відміняти", а від поняття "пасти (падати)", таку бо семантичну мотивацію було започато ще давньоіндійськими граматиками, передано давньогрецьким, а потім латинським, а з ними й руською (д.-рус. дієлово <падати> було вживано зокрема в контексті граматики), и відповідно в руській име бути звано словом "pad" або "padeigy".

версть
1

https://goroh.pp.ua/Етимологія/версть

Біологічний вид сербською – врста, хорватською – vrsta.

верства
1

https://goroh.pp.ua/Етимологія/версть

Біологічний вид сербською – врста, хорватською – vrsta.

друг
1

За праслов'янської доби зі сполучень типу дроугъ, дроуга розвинулися значення «другий; інший; інакший, окремий», засвідчені в усіх слов’янських мовах.
Саме тому вважаю доречним називати клас\тип\вид цим словом, бо щодо інших класів\типів\видів він буде «другий; інший; інакший, окремий».

Цікаво, біологічний вид у чеській та словацькій мовах – druh.

инь
0

Може вимовлятияс як гинь, їнь.

Цитую Єлисія:
Творено від кореня ин- в слові инший й инших спільного кореня, йдучи з його значення »инший, → иншої версії«, з закінченням (точніше, парадигматичним чепенем (суфіксом)) -ь, як слово ІІІ. відміни роду жіночого, взору знать, хіть, мить, видь, суть тощо.
Відмінювання: чого?, чому? ― ини, чим? ― инню; множина: що? (збірна множина) ― иння, чого? ― иний, чим? ― иньми, окрема множина: що? ― ини й т.д.

твір
0

Твір — «вид; наружность; устройство; свойство» у давньоруській мові.

Запропонувати свій варіант перекладу
Увійдіть щоб додати переклад
Обговорення слова
18 травня

Ось українські значіння слова "вид" ще з досталінської епохи:
http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/5035-vyd.html#show_point

18 травня

И словник Желехівського є 'досталинський', и там є більше значень.

18 травня

І серед них теж немає значіння "біологічний вид".

Поділитись з друзями